Līdz Lielajai talkai Iecavā rīko Spodrības mēnesi 1

Pašvaldība Iecavas novadā izsludinājusi Spodrības mēnesi, kas ilgs no 23. marta līdz 24. aprīlim. Spodrības mēneša laikā cilvēki aicināti sakopt savu māju apkārtni, sagrābt vecās lapas un nokaltušo zāli, izgriezt kokiem nokaltušos zarus, noslaucīt celiņus, savākt izmētātos atkritumus.

Paziņojumā cilvēki aicināti sazināties ar novada dārznieci Sarmīti Avotu, sabiedriskās kārtības dienesta priekšnieci Lūciju Mucenieci vai pašvaldības jaunatnes lietu speciālisti Sandru Serkovu, ja vajadzīga kāda konsultācija.

Novada dārzniece Sarmīte Avota portālam skaidro, ka Spodrības mēnesis ir kā gatavošanās Lielajai talkai, kas šogad notiek 25. aprīlī. «Spodrības mēnesī varam sakārtot katrs savas mājas vai darbavietas teritoriju un Lielajā talkā sakopt kādu vietu, kas pieder visai sabiedrībai,» saka speciāliste.

Dārzkope apstiprina, ka labprāt sniegs padomu tiem, kuri Spodrības mēneša gaitā vēlas saņemt konsultāciju par koku apgriešanu vai jaunu apstādījumu veidošanu. Arī ar lapu grābšanu un zāliena rušināšanu agrā pavasarī jābūt apdomīgiem, turklāt bieži vecās lapas noder kā dabisks mēslojums.

No S. Avotas Lielās talkas koordināciju Iecavas novadā šogad pārņēmusi jaunatnes lietu speciāliste Sandra Serkova. «Domāju, ka Lielajā talkā jānāk jaunajai maiņai,» saka S. Avota, «jaunajiem cilvēkiem jāmācās sakopt savu apkārtni un novērtēt skaistas vides veidošanu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vērotājs

Jaunieši ir tie, kas piecūko apkārtni. Mācīt sakopt? Kas sakops- sētnieki.

pirms 5 gadiem, 2015.03.26 09:27

Vietējās ziņas