Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz svētdienai var balsot par gada labāko mediķi 8

Mājaslapā gadabalvamedicina.lv līdz 19. janvārim ikvienam ir iespēja nobalsot par Latvijas labāko mediķi. Pasākumā, kura moto ir «Dodot gaismu, sadegu», pēc pieteikumu apkopošanas godinās apzinīgākos un pašaizliedzīgākos mediķus, informēja projekta koordinatore Sabīne Zālīte.

Iedzīvotāji aicināti balsot par labākā mediķa kandidātu nominācijās «Gada ārsts», «Gada ārsta palīgs», «Gada māsa», «Gada vecmāte», «Gada farmaceits» un «Gada rehabilitācijas speciālists».

Līdz nedēļas vidum no mūspuses konkursam bija pieteikti pieci ārsti, divi ārstu palīgi un viena medmāsa. «Jau ļoti daudz gadu Valdis Bajārs ir labākais feldšeris Bauskā. Izdarījis daudz laba pilsētas iedzīvotājiem, viņu dzīvībai un veselībai. Ļoti korekts un īsts profesionālis, cīnīsies par katra cilvēka dzīvību. Īsts sava darba pratējs, noteikti viens no labākajiem Zemgalē. Viņš šo balvu ir pelnījis jau sen,» piesakot mediķi balsojumam nominācijā «Gada ārsta palīgs», individuālā vēstulē raksta kāds baušķenieks. Daudz labu vārdu veltīti Brunavas feldšeru punktā strādājošai mediķei Elgai Druseikai, arī viņa virzīta nominācijai «Gada ārsta palīgs».

Nominācijai «Gada ārsts» pieteiktas vairākas dakteres – Sandra Dzīvīte, Ina Mortukāne, Ārija Zirne, Lāsma Četverga un Vallija Nagņibeda. Vairākkārt ieteikta  «Bauskas slimnīcā» strādājošā diagnostikas radioloģe Sandra Dzīvīte. «Daktere Dzīvīte ir ļoti laba speciāliste – precīza, rūpīga un iejūtīga, palīdzēs jebkuram slimniekam, pat nokārtojot formalitātes, nerēķinoties ar pārstrādātu darba laiku. Ļoti atsaucīgs, pretimnākošs cilvēks, bet galvenais – absolūti godīga naudas lietās – nekādas konveršu naudas! Pat nelielas dāvanas netiek pieņemtas.  Par to vien daktere Dzīvīte pelnījusi apbalvojumu, jo diemžēl medicīnā joprojām pastāv cilvēka cienīga apkalpošana, rindu un kvotu apiešana pret nelegālu samaksu,» par Bauskas ārsti pieteikumā rakstā kāda paciente.

Iecavas veselības centra medmāsa Dina Berķe izvirzīta nominācijai «Gada māsa». Ieteicējs medmāsu raksturojis kā dzimušu, lai rūpētos par līdzcilvēku veselību.

Konkurss «Gada balva medicīnā» norisinās jau ceturto gadu. Par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā tajā godina mediķus.

Lai piedalītos balsojumā, nepieciešams atbildēt uz pāris vienkāršiem jautājumiem un  minēt īsu pamatojumu, kāpēc izvēlētais speciālists ir pelnījis saņemt apbalvojumu. Sabiedrības balsojums pieejams centrālajā balsošanas vietnē gadabalvamedicina.lv, kā arī organizatoru mājaslapās arstubiedriba.lv, masuasociacija.lv un vm.gov.lv. No vienas IP adreses iespējams balsot līdz piecām reizēm.

Ja vēlaties piedalīties vēstuļu balsojumā, sūtiet individuālu vēstuli ar norādi «Gada balva medicīnā», adrese: Skolas ielā 3, Rīgā, LV-1010. Vēstulē jāmin nominācija, speciālista vārds un uzvārds, reģions, veselības iestāde, amats vai specialitāte (piemēram, ķirurgs, ģimenes ārsts, bērnu māsa), kā arī ir īss pamatojums, kāpēc izvēlētais speciālists pelnījis apbalvojumu. Balsojumā jānorāda arī informācija par balsotāju: vārds, uzvārds, adrese. Vēstuļu balsojums tiks pieņemts līdz 19. janvārim, sūtījumam jābūt datētam ar 18. janvāra pasta zīmogu.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 1. februārī. Uzvarētāji katrā nominācijā saņems balvu – kā dzīvības asnu veidotu statueti, kas mākslinieka Armanda Jēkabsona rokām izstrādāta tieši šim pasākumam 2007. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Hi hi hi !

*Gada labākais slimnieks* - pacients,kurš gada garumā bez veselības stāvokļa pasliktināšanās spējis izturēt visas ar viņu veiktās mediķu manipulācijas.

pirms 6 gadiem, 2014.01.17 18:35

???

Kāpēc to jāuzzin tikai tagad, kad vēstule adresātu laikā vairs nesaņems?

pirms 6 gadiem, 2014.01.17 21:17

diemzel

zirne laba arste un godiga Latvijas pilsone? pacientu maksu liek kabata, neprofesionala palidziba cilvekiem

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 18:51

KO?

Nevar būt , runīga gan , bet ne kabatā bāzeja.

pirms 6 gadiem, 2014.01.18 21:11

Iecavniece

Cik zinu Lāsma Četverga vairs nav Iecavā!

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 10:37

.....

Lāsma Cetverga sen vairs nav Iecavā.....Visi jau būs aizmirsuši.... Kaut kāds bezsakars... pameta savus pacientus un viss.... Ceļam uz pjedestāļa!!!! URRRRAAAA

pirms 6 gadiem, 2014.01.19 21:32

Skaidrite

Balsoju par Dobeles ģimenes ārsti Māru Apini. Cilvēks , kas palīdz ārstēties, un atdzīvina arī dvēseli.

pirms 5 gadiem, 2015.01.05 18:43

Vietējās ziņas