Līdz trešdienai darba devēji var pieteikties skolēnu nodarbināšanai vasarā

Līdz trešdienai, 3. aprīlim, darba devēji var pieteikties skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam, portālu informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sabiedrisko attiecību nodaļā.

Iesaistoties šajā pasākumā, NVA darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai 50 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt otra puse algas jāmaksā pašam darba devējam. Noteikts, ka skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 430 eiro pirms nodokļu nomaksas. Dotācijas tiks nodrošinātas arī darba vadītāja atalgojumam – par viena skolēna darba vadīšanu atbildīgā kontaktpersona saņems vienu desmito daļu no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas jeb 43 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tiesa, viens vadītājs drīkst vadīt ne vairāk kā desmit skolēnu darbu.
NVA apņemas apmaksāt arī veselības pārbaudes skolēniem, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošināt viņus pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Savukārt darba devējiem jāņem vērā, ka skolēnus nedrīkst iesaistīt darbos ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai. Uzņēmējiem jāievēro arī vecumam atbilstīgās darba laika prasības: jauniešus vecumā no 15 līdz 18 gadiem var nodarbināt ne ilgāk kā septiņas stundas dienā, vecumā no 18 līdz 20 gadiem – ne ilgāk kā astoņas stundas dienā.
Pieteikuma veidlapu var aizpildīt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un sūtot to NVA filiālei pa e-pastu, kā arī klātienē NVA filiālē.

NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane atklāja, ka līdz pirmdienai, 1. aprīlim, uz 154 Bauskas filiālei iedalītajām skolēnu darba vietām saņemti 17 darba devēju iesniegumi ar pieteiktām 145 darba vietām. Pieteikumus iesnieguši gan komersanti, gan pašvaldības, gan to iestādes. Salīdzinoši ar citiem reģioniem, mūspuses darba devēju aktivitāte vērtējama kā pietiekami augsta, atzīst I. Bēmane. Viņa uzsver, ka skolēnu nodarbinātības pasākumā iesaistījušies gan darba devēji, kas startējuši arī iepriekšējos gadus, taču netrūkst arī tādu, kuriem šī būs pirmā reize.

I. Bēmane skaidro, ka, noslēdzoties pieteikumu saņemšanai, darba devēju iesniegumus izskatīs atbilstīgi NVA filiāļu aktīvo nodarbinātības pasākumu īstenotāju izvēles komisijas nolikuma prasībām. Rezultāti tiks publicēti NVA mājaslapā.
Skolēni pasākumam reģistrēties varēs, provizoriski, no 16. maija. Iepriekšējo gadu pieredze rādot, ka mūspusē piesakās vidēji ap 300 strādātgribētāju. Tas gan nenozīmējot, ka projektā neiesaistītie skolēni paliekot bez darba. Katru gadu arvien vairāk darba devēju skolēniem piedāvājot darba vietas arī ārpus NVA pasākuma. I. Bēmane uzsvēra, ka par visām aktualitātēm informācija atrodama NVA mājaslapā, kā arī konsultācijas iespējamas uz vietas Bauskas filiālē. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas