Liecinieki aizkavē lietas iztiesāšanu pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu kukuļiem 7

Liecinieku neierašanās dēļ Zemgales rajona tiesa Bauskā šonedēļ nevarēja skatīt krimināllietu pret policistu par piepelnīšanos ar šoferu dotajiem kukuļiem ārpus dienesta laika, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.
Lietu tiesai nācies atlikt uz 2020.gada 24.februāra plkst.10, jo nebija ieradušies liecinieki, kurus bija plānots pratināt.

Informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā jau vairākas reizes pieņemti lēmumi par piespiedu atvešanu uz tiesas sēdi.

Apsūdzētie lietā ir Rolands Jaunzems un Linda Hamara. Lietu iztiesā tiesnese Marina Ribina.

Kā ziņots, prokuratūra nodeva Bauskas rajona tiesai (tagad Zemgales rajona tiesa Bauskā) krimināllietu, kurā bijusī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona apsūdzēta par piepelnīšanos ar šoferu dotajiem kukuļiem ārpus dienesta laika.

Lietā apsūdzēta bijusī Zemgales reģiona pārvaldes amatpersona par kukuļņemšanu un stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, aģentūrai LETA teica Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Šajā lietā apsūdzība arī uzrādīta civilpersonai.

Personām inkriminētas piecas kukuļņemšanas epizodes. Kopumā tiek inkriminēta 80 eiro pieņemšana.

Lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Iekšējās drošības birojs, kurš iepriekš ziņoja, ka 2014.gada augustā un septembrī policijas amatpersona ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika kopā ar civilpersonu veica kontroli ceļu satiksmes uzraudzībā un par administratīvā pārkāpuma protokola nenoformēšanu no autovadītājiem vairākkārt pieprasīja un pieņēma kukuli.

Veicot minētās prettiesiskās darbības, amatpersona bija ģērbusies Valsts policijas formastērpā un izmantoja dienesta automašīnu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kalmajers

Reiz dzīvoja tēvs abrams ar dēlu joski , tāvs bija advokāts , dēls arī . Sagribējās tēvam beidzot nedēļu atpūsties , pasauc dēlu un nodod viņam lietas. Atbrauc mājās , pasauc dēlu un prasa , kā tad lietas ? Ū ļoti labi , to lietu kuru tu tik ilgi nevarēji atrisināt es beidzu divās dienās , tu ir dumš , tā lieta mūs pus gadu baroja. Latvijas tieslietu ikdiena.

pirms gada, 2019.10.19 13:32

zināms

Sen zināms un skaidrs, ka cilvēks ar nokārušos nāsi, kurš tik vien kā spēj žurnālistiem atbildēt, ka nav tiesību iejaukties, ka nav tiesīgs, ka nav.... nav un nav. Es sen gaidu, kad kāds no žurnālistiem pajautās šim cilvēkam, ka varbūt viņa amats nemaz nav vajadzīgs, ja nu reizi viņš nav tiesīgs iejaukties, ka nav tiesīgs dot norādījumus.... J.Bordāns pašā sākumā teica, ka jāmaina šie cilvēki, kuri aizņem amatus, kurus nespēj pavilkt. Bet redziet, konstatēts, ka nekas nav pārkāpts, lai gan Valsts kontrole atradusi lērumu pārkāpumu. Tātad, skaidrs, ka šie nespējīgie turēsies amatos līdz pēdējam elpas vilcienam.

pirms gada, 2019.10.19 15:18

Ak šausmas!

Kā vienmēr liela brēka, maza vilna, mazos sēdina cietumā - LIELIEM par to NEKAS??? SMIEKLĪGI....

pirms gada, 2019.10.20 01:10

anna a

ārpus dienesta laika.....tad sanāk, ka dienesta laikā drīkstēja?

pirms gada, 2019.10.20 20:21

Inis

Kàds sakars generàlprokuroram ar izskatàmàm lietàm tiesà un policijas darbiniekiem. Ja kaut ko raksta, vismaz vajadzètu bût kaut kàdai sajègai...

pirms gada, 2019.10.22 07:43

Inim

Ja tev nav apjēgas, tad neraksti, mirla! Prokuratūra veic augstāko uzraudzību par likumu ievērošanu. Tātad, tai ir vistiešākais sakars ar to, ka izmeklēšana ļurbojas pat tad, kad noziegums ir nofilmēts, ir liecinieki un vainīgais atzinies, bet izmeklēšana ļurbojas un ļurbojas. Tad tiesa gadu gadiem un desmit gadu garumā, lai gan lieta ir vienkāršāka par vienkāršu. Tādas lietas krievu laikā iztiesāja vienas dienas, pat vienas sēdes laikā, jo krievu laikā pat prātā nevarēja ienākt, kad liecinieki neierodas, kad pats tiesājamais neierodas, jo toreiz tiesājamais bija pie rokas, jo viņš bija būrī.

pirms gada, 2019.10.23 08:39

P

Parasti,kur divi plūcas,noraujas kas jaucas pa vidu;šeit tas ir liecinieks.

pirms gada, 2019.10.23 13:10

Vietējās ziņas