Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielā talka: Ceraukstē talko mednieki un ģimenes 11

Bauskas novadā Lielā talka notika 16. maijā, dažviet gan cilvēki strādājuši un kopuši apkārtni jau iepriekš. Tiesa, tieši sestdien aktivitāšu bija maz – «Bauskas Dzīve» satika nedaudz vairāk kā desmit talkas dalībnieku Ceraukstes pagastā. Pilsētā bija pakluss.

Mednieku klubs «Ceraukste» deviņu vīru sastāvā, ievērojot distancēšanos, izstaigāja ceļa malu no Ceraukstes ciema līdz Skultēnu kapsētai, kā arī vietām meža stigas, lai savāktu tur izmestos atkritumus. «Nevaram teikt, ka slikti. Citus gadus ceļmalās izmestas lietas esam salasījuši vairāk, šogad diezgan maz. Tomēr vienalga piemētā,» stāsta Jānis Skadiņš. Vīri pa ceļmalām pārvietojās ar diviem maisiem rokās – vienā meta plastmasas pudeles, otrā pārējos atkritumus.

Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis piekrita vīru teiktajam: «Šogad tiešām atkritumu ir mazāk. Pagājušajā gadā bija daudz visa kā – savācām trīs televizorus, dīvānu, daudz kas citiem cilvēkiem paliek pāri...» Šo sestdien kopā izstaigājuši 15 kilometru un piepildījuši 16 maisu ar citu izmestiem atkritumiem.
 
Beigās mežā vēl atraduši 12 riepas. «Tās bija izmestas nomaļā vietā, smilšu karjerā. Izcēlām ārā, nolikām. Paziņosim par to pašvaldības policijai. Riepas gan neviens nepieņem. Domāsim, ko darīt, risinājumu atradīsim,» spriež Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs.

Strādnieki pagastā jau agri pavasarī sākuši citas ceļmalas tīrīt – gar ceļu, kas iet no Mūsas centra uz Plūdoņa muzeju, gar to, kas ved no Bauskas uz Beku mežu, kā arī Ceraukstes ielas – piemēram, Skolas ielu, Upmalas ielu. Daudz paveikts jau līdz Lielajai talkai.

Pavisam bēdīgs skats pavērās Mūsas ciema «Upeskrastu» atpūtas vietā, kur talkoja Agita un Raitis Čekši, kā arī Aleksandrs Barans. Tas, ka apkārt izmētātas plastmasas pudeles un vēl dažādi atkritumi, vēl bija pārdzīvojams, bet atpūtas vietā notikušais vandalisms būs ļoti grūti novēršams. Sacensību vai kādas savādas iedomas dēļ pret atpūtas vietas centrā esošo akmeni sašķaidītas vairākas stikla pudeles. Tās mestas ar lielu spēku, stikla šķembas atrodas gandrīz desmit metru rādiusā ap akmeni.

«Daudzi te brauc atpūsties. Vieta ir skaista, cilvēki nāk peldēties. Tagad atpūtas vieta ir sabojāta. Grūti saprast, kāds varētu būt risinājums,» sarūgtināta ir A. Čekša. No piedrazotās zāles šķembas neizdodas pilnībā iztīrīt nedz ar grābekli, nedz slotu. Lielāko daļu stikla lausku izdevās savākt ar rokām, bet vienalga uzreiz bija skaidrs, ka šķembu vēl ir ļoti daudz –, uzspīdot saulei no dažādiem leņķiem, vizuļoja arī ļoti mazas lauskas, kas peldētājiem varētu būt bīstamas.

«Pagājušajā vasarā izlikām viltus zīmes par to, ka notiek videonovērošana. Zīmes nolauza un sadedzināja. Domāsim tagad, ko darīt. Iespējams, vajadzēs noņemt visu virszemes slāni, uzbērt zemi un iesēt zāli,» atzīst A. Čekša. «Pagājušajā gadā uzstādījām gar malu akmeņus, lai ar automašīnām nebrauktu uz smilšu volejbola laukuma. Arī tagad kaut ko izdarīsim,» pauž pagasta pārvaldnieks V. Janševskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

gribam zināt

Vecumnieku novadā arī kāds kaut kur talkoja?

pirms 21 dienām, 2020.05.17 09:37

SKDS

Kriminālajā hronikā pameklē.

pirms 21 dienām, 2020.05.17 10:14

Grābeklis

Tad tev jāuzzvana sabiedriskajām attiecibām un jāpaprasa lai izsmeļoši painformē, kur un kā talkots. Iepriekš ziņoja ka haoss un tikai viena vieta pieteikta.

pirms 21 dienām, 2020.05.17 10:28

fakts

Haoss ir tad, kad nav kas organizē

pirms 21 dienām, 2020.05.17 10:38

To gribam zināt

Skaidrs ka talkoja. Vai tad nelasi Vecumnieku galveno mājas lapu????? Tur skaidri melns uz balts ziņots, ka izcirsts caurums peizāžā 'Kurmenes skatu platformā tika izzāģēts skats uz upi'!!! Tur arī baznīcai talkas laikā norauti nost 50 gadi jo rakstīts, ka 'Darbus jābeidz līdz Pēterdienai, kad būs baznīcas simtgade.' kaut baznīca pastāv jau simtu piecdesmit gadus.

pirms 16 dienām, 2020.05.22 17:37

gribu arī zināt

Cik gada laikā policija aizturējusi piemēslotājus, cik no tiem sodīti? Ja aizturēto nav tad kāpēc policija nepiedalās talkā un nevāc mēslus, kāpēc to dara cilvēki kuri likumu nepārkāpj?

pirms 21 dienām, 2020.05.17 13:32

SAHS

CELU POLICIJA PATI IZBER IZLIETOTAS TRUBINAS GRAVMALI..... CIK REIZ REDZETI ..

pirms 20 dienām, 2020.05.18 09:45

Raimonds

Visi jauni cilvēki bildē , bet tik TUKLI, resni , protams jākustas vairāk.

pirms 21 dienām, 2020.05.17 13:47

Andželika

Interesanti, vai resnie vēderi viņiem netraucē pilnvērtīgi dzīvot.

pirms 21 dienām, 2020.05.17 14:15

Protams

jākustas, jo jāsavāc mēsli aiz tādiem kā tu un andžēlika

pirms 20 dienām, 2020.05.18 08:59

Vietējās ziņas