Lielajā talkā Bauskā sakops nelegālu izgāztuvi 6

Ikgadējā Latvijas sakopšanas akcija «Lielā talka» notiks 24. aprīlī no plkst. 9 līdz 15 vienlaikus visā valstī. Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, šogad talka tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu – tas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu.

BAUSKAS NOVADĀ
Bauskas novada administrācijas saimnieciskās nodaļas būvinženiere, Lielās talkas koordinatore novadā Agita Eglinska atklāja, ka Bauskas novada pašvaldības administrācijas darbinieki sakops izgāztuvi Imantas ielas galā Bērzkalnos. «Šogad nepieciešams savākt atkritumu kaudzi, labiekārtošanu un koku stādīšanu atliksim līdz Vispasaules talkai septembrī,» teic A. Eglinska.

Maisus talkai varēs saņemt tāpat kā citus gadus. «Talciniekiem jāpiesakās mājaslapā talkas.lv, lai redzu, kam nepieciešami maisi. Pēc tam pašvaldības kapitālsabiedrībai «Vides serviss» nodosim informāciju, kur savākt pilnos maisus. Katrā pagastā būs vairākas talkošanas vietas. Ja kopjams lielāks gabals, «Vides serviss» aizbrauks uz konkrēto vietu pēc maisiem,» skaidro Lielās talkas koordinatore. Līdz pagājušās nedēļas piektdienai 80% no ikgadējiem interesentiem talkai jau bija pieteikušies.

Biedrības «Jaunatne smaidam» izpilddirektors Renārs Manuilovs sacīja, ka biedrība talkot nedrīkst epidemioloģisko noteikumu dēļ, tāpēc tā aicinās biedrus talkot individuāli. «Talka, īpaši pavasara sezonā, ir nevis vienu, bet katru dienu. Ja ir saimniecība, jāstrādā katru dienu, negaidot talku,» sacīja biedrības «Jaunatne smaidam» izpilddirektors.

Vietnes talkas.lv kartē redzams, ka Bauskas novadā pieteikušies apkaimi kopt Īslīces pagasta Rītausmās, Ceraukstes pagasta Nameju ielā, pavasara tīrīšanu plānots veikt arī Vecsaules pagasta Jaunsaules centrā un citviet.

IECAVĀ
Iecavas novadā Lielajai talkai pašlaik pieteikušās septiņas ģimenes, informē Līga Egle, Iecavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste. Viņa skaidro, ka plānotās talkošanas vietas ir gan privātas, gan pašvaldības teritorijas, kā, piemēram, Dievdārziņš, Zorģu bibliotēkas apkaime, ceļa V9 nomales Iecavas novada teritorijā. Zorģu ciema centrā paredzēts izrakt nokaltušos kociņus bibliotēkas teritorijā, savākt atkritumus gar ceļa malām, sakopt puķu dobes.

Talkotāji tiek aicināti pieteikties, zvanot Lielās talkas koordinatorei – Iecavas novada dārzkopības speciālistei Sarmītei Avotai. Visiem, kuri reģistrē talkošanas vietu oficiālajā Lielās talkas mājaslapā, ir jāsazinās ar Sarmīti Avotu, lai vienotos par atkritumu maisu saņemšanu. Tos var saņemt jau tagad vai arī talkošanas  dienā – 24. aprīlī.

Pašvaldība aicina atcerēties – kad maisi pilni, noteikti jāinformē S. Avota par to precīzu atrašanās vietu, lai nav jātērē lieki laiks un tie jāmeklē pa mežiem vai ceļa nomalēm.

Agita Hauka, Iecavas sieviešu kluba «Liepas» valdes priekšsēdētāja, telefona sarunā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja: «Savulaik, vairāk nekā pirms gadiem desmit, pateicoties Iecavas vēstures zinātāja un stāstnieka Andra Kopeikas iniciatīvai, ar daudzu iecavnieku un pašvaldības atbalstu no krūmiem attīrījām Dievdārziņu. Kopš tā laika katru gadu Lielās talkas dienā mēs to sakopjam, jo nu mūsu Dievdārziņš ir kļuvis par populāru apskates objektu. Pagājušajā gadā ierobežojumu dēļ nevarējām pulcēties, kopām to individuāli. Arī tagad visu nedēļu individuāli rūpēsimies par sava mīļā Dievdārziņa sakopšanu. Talkotgribētājus aicinu ar mani sazināties pa tālruni 29432338.»


UZZIŅAI

Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga pašvaldība. Piepildītie maisi jāatstāj tikai reģistrētā talkas vietā, un par to atrašanos jāinformē talkas atbildīgā persona. Neskaidrību gadījumā jāzvana savas pašvaldības talkas koordinatoram:
- Bauskas novadā – Agita Eglinska, tālrunis 65795180;
- Iecavas novadā – Sarmīte Avota, tālrunis 29419247;
- Rundāles novadā – Aigars Sietiņš, tālrunis 28609107.

Iedzīvotāji aicināti uz šādām talkām:

SOLO talkām jeb talkošanu vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot mājas apkārtni;

DUO talkām jeb talkošanu divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad droši talkojiet kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES
talkām jeb visas ģimenes kopīgu talkošanu, kur visiem jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.Avots: talkas.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Joriks

Kad noķers tos trūcīgos, kas nevar atļauties maksāt part atkritumu izvešanu un piemēslo pie mēmeles upes uz priekšu aiz gājēju tiltina pirms dārziņiem?

pirms 20 dienām, 2021.04.23 13:59

;saubos

Tu skaidri zini, ka tie ir trūcīgie?

pirms 19 dienām, 2021.04.24 09:13

Joriks

Vienkārši pretīgi skatīties, ka ir tādi cilvēki, kas piemēslo vietas kur kāds pastaigājas katru dienu un viņiem jāredz kāda izgāztie atkritumi kuram ir žēl samaksāt naudu par atkritumu izvešanu

pirms 20 dienām, 2021.04.23 14:00

Z

Vai tad ar šito Lielo Talku vajadzētu nodarboties šajā pandēmijas laikā?? Tas nau diez ko gudri...

pirms 20 dienām, 2021.04.23 16:51

xyz

Kā saprotu, tad piemēslošanai pandēmija nemaz netraucē. Un ja atklāti, tad tevis tajā talkā taču nemaz nav , tad kāda tam nozīme.

pirms 19 dienām, 2021.04.24 16:39

kia

BAUSKAS atkr.poligons likvidēts,nu tas tā turpināsies žēl gan.

pirms 19 dienām, 2021.04.24 08:16

Vietējās ziņas