Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielajā talkā vairāk strādātāju nekā pērn 9

Pavasarīgais laiks un saulīte sestdien, 25. aprīlī, Lielajā talkā mūspuses čaklajiem iedzīvotājiem sniedza papildu enerģiju pagalmu, grāvmalu un parku tīrīšanā.

Talkā novērota lielāka aktivitāte nekā pērn, pieteiktas vairāk nekā 1500 oficiālās talkošanas vietas visā Latvijā. Nasku strādnieku netrūka Bauskas un Rundāles novadā.

Talkas koordinators Rundāles novadā Aigars Sietiņš stāsta, ka šogad akcijas atbalstītāju bijis vairāk nekā pērn. Rosība bija manāma visos pagastos, īpaši aktīvi tīrīja Bērsteles baznīcas teritoriju Svitenes pagastā. Novads ir tīrāks – sakoptas plašas teritorijas, bet atkritumu nav bijis tik daudz kā citus gadus, novērojis A. Sietiņš.

Viesturu pagasta senioru biedrība «Vakarvējš» jau 12 gadus brauc kopt Mežotnes baznīcas apkārtni. Šoreiz no 21 dalībnieka talkoja apmēram puse, citiem neļāva veselība. Biedrības vadītāja Dzidra Ročāne stāsta, ka darbu sākuši baznīcā, kur pēc telpas izslaucīšanas savākuši gružus, liekos akmeņus un izdedzināto svecīšu paliekas. Ap baznīcu sagrābtas lapas, sadedzināti vēja nolauztie zari, iestādītas tūjas, uzkoptas taciņas ceļā uz Mežotnes pilskalnu.

«Te talkot ir sirdslieta. Pilskalns vasarā ir īsta dabas rota. Paši apmeklējam te pasākumus, tāpēc ir prieks rūpēties par teritoriju. Ar katru gadu tā kļūst sakoptāka. Nevar salīdzināt ar pirmajiem gadiem, vienīgi žēl, ka huligāni padarīto posta. Baznīcai atkal izsisti trīs logi,» stāsta Dz. Ročāne.

A. Sietiņš informē, ka šogad pirmo reizi tīrīta mežmala pie Kukšu kroga ceļa. Tur strādāja Rundāles mednieku biedrība, talkā piedalījās dejotājas no kopas «Magnolijas». Jauniešu biedrība «Labirints» un seniori no «Dzīvotprieka» talkoja Saulaines parkā un pie Kaucītes upes. «Sudrabupes» seniori kopa Svitenes parku.

Viesturu pagastā neliela rosība bija vērojama pie kultūras centra. Daudz ko vākt neesot, jo tīrība tiek uzturēta ikdienā, spriež talciniece Biruta Koziča. Pavasarī ceļmalās izmestos atkritumus savāc tā sauktie «simtlatnieki», viņi uzkopj arī ciemata centru. «Atkritumi mums te nekrājas, jo vietējie ir solīdi. Dažkārt pēc brīvdienām jāuzkopj pieturvieta, jo jaunieši tur atpūtušies,» stāsta B. Koziča.

Talka vairākas dienas risinājās Pilsrundāles vidusskolas teritorijā. Skolēniem brīvdienās palīgā bija aicināti vecāki, stāsta direktore Anda Liškauska. Lielajā talkā tīrīja upes krastu, kas nebija darīts pēdējos piecus gadus. Tas bija aizaudzis ar krūmiem, pilns ar nolūzušu koku zariem. Skolas teritorija ir liela, darba pietiek vairākiem gadiem, pārliecināta A. Liškauska. «Skolas īpašumā ir viens motorzāģis. Lai visu sakoptu pašu spēkiem, būtu nepieciešami desmit gadi,» uzskata direktore, tāpēc skolēnu tētiem bija lūgts līdzi ņemt tehniku.

Pie skolas strādāja Mucenieku ģimene no Pilsrundāles. Tētis Normunds zāģēja krūmus, mamma Gita vāca kaudzē un dedzināja žagarus. «Gribam, lai bērni varētu uzturēties sakoptā vidē. Talkojam, jo arī paši vasarā brīvo laiku bieži pavadām skolas sporta laukumā,» stāsta G. Muceniece.

Bauskas novadā bija pieteiktas vairāk nekā 40 talkošanas vietas, astoņas no tām – pilsētā. Talcinieki pakalniņos pie Mēmeles tilta stādīja puķes, tika koptas upmalas, teritorija pie luterāņu baznīcas, mazdārziņi, kapi u. c. Pilsētniekiem bija iespēja atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, kuru savākšanu 24 punktos organizēja SIA «Vides serviss». Iedzīvotāji kaudzēs krāva vecas mēbeles, elektrotehniku, drēbes un citus nevajadzīgus priekšmetus. Bauskas novada pagastos lielgabarīta atkritumus vāks šonedēļ.

Vecsaules pagasta Zvaigznes ciematā talcinieki ar bērniem uzposa parku, grābjot un dedzinot lapas. «Ja nebūtu strādājuši rudenī, būtu elle,» spriež iedzīvotāji. Viņi stāsta, ka ciemata teritoriju tīra regulāri. Bērni talkā bija apņēmušies sakopt rotaļu laukumu, pēc tam zūdot vēlme mēslot un demolēt. Ja nebūtu Lielās talkas, ciematā uzkopšana nemazinātos, jo pašiem gribas dzīvot tīrā un kārtīgā vidē.
Pagasta sporta entuziasti kopa smilšu volejbola laukumus, lai maijā varētu atklāt sezonu. Pērn Līruma karjerā betonēti stabi tīklam, šogad jāuzfrēzē smiltis, jānogrābj teritorija un jāuzvelk tīkls, stāsta talcinieks Jānis Skrējāns.

Bauskas novada domes administrācijas pārstāvji Lielajā talkā devās uz Bērzu ciematu Īslīces pagastā, kur neveiksmīga ūdenssaimniecības projekta dēļ bija uzrakti un nesakopti atstāti novārtā divus gadus māju pagalm. Ciematnieks Kārlis Leitlands stāsta, ka slapjajā sezonā ciematā valda dubļi un netīrība. «Kādreiz te bija viens no sakoptākajiem pagastiem, bet nepabeigtā projekta dēļ uz šādu titulu vairs nevaram atkārtoti pretendēt. Atjaunosim visu un sakopsim, bet tas prasa laiku, līdzekļus un spēkus,» uzskata K. Leitlands.

Ciema iedzīvotājas Astrīda, Marta un Agnese, kuras strādāja no pulksten sešiem rītā, atzīst – dzīve gluži kā jāsāk no jauna. Pie logiem bijuši apstādījumi – etiķkoki un puķes, piebraucamais ceļš bija asfaltēts. Līdz ar ūdenssaimniecības cauruļu rakšanu viss izpostīts.
Ciematā strādāja pašvaldības tehnika, ar kuru līdzināja rakumus, veda smiltis, akmeņus un melnzemi, ko atveda no Vecsaules un Ādžūniem. Talciniekus Bērzu ciematā patīkami pārsteidza tirdzniecības centra «Rimi» busiņš, kas čaklos darbarūķus priecēja ar muzikālu sveicienu, gardiem pīrāgiem, cepumiem un limonādi. Tas apmeklēja arī citus talkotājus Bauskas novadā, strādāšanai piešķirot atpūtas noskaņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

es

Man prieks, ka talkojam! Vajadzētu padomāt kā "ieriebt" tiem, ka piecūko mūsu zemi!!!

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 07:43

talka

Vajag katru dienu ievērot kārtību, tagad vieni mēslo, citi tīra. To visu var izdarīt arī pēc darba vai citā laikā, nevis speciāli rīkot brīvā dienā. kāpēc tik pompozi? Vairāk pēc padomju laika ož.

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 08:44

jobensbobens

izbijušu politiķu, aktieru , mākslinieku un pagasta elites izrādīšanās pasākums , tādu kādreiz sauca par pokazuhu !

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 09:37

nu re,nu

Katrs jau spriež pēc sevis.

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 10:29

arī talkotāja

Bet, ja "izrādoties" tiek sakopta vide, kuru piecūkojuši krietnie, izrādīties negribošie, "darbarūķi", tas nemaz nav slikti!

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 10:50

mjāā

Smieklīgi, ka rējēji redz tikai talciniekus, kuri ieņem amatus. Talkoja arī tik DAUDZ normālu cilvēku, tūkstošiem... Un ir jāpriecājas, ka palīgā nāk arī politiķi, elite utt, nevis noskatās no aizvērtiem logiem. Forši patalkojām...!

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 10:56

garāmejot

neliels labojums Sietiņa teiktajam - V1002 ceļa malas pirms pāris gadiem jaunieši no Inicio tīrīja..

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 11:01

patriotiskā pacēlumā

Strādīgā atkritumu vācēju tauta. Čakla piecūkot, čakla piecūkoto savākt. Tādi nu esam ....

pirms 4 gadiem, 2015.04.27 12:27

tādi nu esam

Starpība tikai tāda, ka vieni ir čakli uz cūkošanu, bet to piecūkoto vāc pavisam citi čaklie.

pirms 4 gadiem, 2015.04.29 17:10

Vietējās ziņas