«Lielajam Kristapam» nominēto filmu «Jelgava’94» svētdien demonstrēs Bauskā 2

Svētdien, 27. oktobrī, Bauskas kultūras centrā baušķenieki varēs noskatīties Jāņa Ābeles režisēto kinofilmu par 1994. gada dzīvi Jelgavā – «Jelgava’94».

Filmas galvenie varoņi ir Jānis, kuru tēlo Bruno Bitenieks, Zombis Endija Žuka tēlojumā, Nāve, kuras lomu atveido Alekss Tauriņš, Kristīnes tēlā Elizabete Zviedre. Filmas stāsta centrā ir nupat četrpadsmit gadu dzimšanas dienu nosvinējušais Jelgavas zēns Jānis. Jaunietim ir augsti mācību sasniegumi skolā, viņš ir noslēdzies sevī, tomēr iemīlēšanās skolasbiedrenē Kristīnē un jauniegūti draugi Nāve un Zombis atver citu lappusi Jāņa dzīvē – viņš kļūst par Jelgavas bandas locekli, klausās smago metālu, kļūst par mūziķi grupā. Skolotāji agrāk mierīgajā jaunietī tagad saskata šausminošu puiku, kas spēj nolamāt pedagogu «no galvas līdz kājām».

Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, pasaulslavenā mūziķa Kurta Kobeina nāve.

Viena no iespaidīgām ainām filmā, ko interesanti bija vērot, – kā septiņdesmit cietumnieki bēg no Pārlielupes cietuma. Matu skūšana un vienāda apģērba nēsāšana radīja priekšstatu par bīstamiem un spēcīgiem noziedzniekiem. Mūsdienās būtu grūti iedomāties tik daudz izbēgušu cietumnieku vienā laikā. Tagad Pārlielupes cietums Jelgavā ir likvidēts.

Filma tapusi «Jura Podnieka studijā». Režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators ir Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska. Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem, kas atveido Jāni, Zombi, Nāvi un Kristīni, bet filmā piedalās arī Latvijā plaši pazīstami aktieri – Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filma «Jelgava’94» Nacionālajai Kino balvai «Lielais Kristaps» ieteikta deviņās nominācijās, tai skaitā kategorijās «Labākā pilnmetrāžas spēlfilma», «Labākais spēlfilmas režisors», «Labākais mākslinieks». «Lielā Kristapa» balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 12. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kaļva

Tautasnama drausmīgā skaņa, diez, ir salabota?

pirms gada, 2019.10.26 20:24

Vietējās ziņas