Lieldienās aicina doties pa «Pa pēdām» zaķim Oto 1

Lieldienās Bauskas kultūras centrs iedzīvotājiem piedāvā iespēju apmeklēt pastaigu taku ar spēles elementiem «Pa pēdām», kas no 3. līdz 5. aprīlim būs iekārtota Korfa dārza teritorijā, informē Kristiāna Paula Lībiete, Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Lai arī Lieldienas jau otro gadu nākas aizvadīt drošā distancē, svētkus neviens nav atcēlis. Pielāgojoties esošajai situācijai, Bauskas kultūras centra radošā komanda Korfa dārzā iekārtos pastaigu taku, aicinot ģimenes kādā no svētku dienām doties svaigā gaisā, lai uzzinātu par atgadījumu, ko savā pazemes darbnīcā piedzīvojis Lieldienu zaķis Oto, izpildītu tā sarūpētos uzdevumus vai vienkārši ļautos kopīgām sarunām ģimenes lokā.

K. P. Lībiete atklāj pastaigu takas spēles fabulu: «Pa plašo Korfa dārza teritoriju tiks izvietotas koka planšetes, uz kurām atradīsies pasakas fragments, tāpēc, tikai rūpīgi sekojot zaķa pēdu norādēm un apstājoties pie visiem 12 kontrolpunktiem, apmeklētāji varēs uzzināt pilno zaķa Oto nedienu stāstu. Pastaigas sākumā atradīsies QR kods, ko noskenējot apmeklētāji savos viedtālruņos varēs atvērt failu ar uzdevumiem un pasakas audioierakstu, ko ierunājis pats Lieldienu zaķis Oto, kļūstot par katra takas apmeklētāja īpašo audiogidu. Staigātājus aicinām ņemt līdzi austiņas, lai ar sava viedtālruņa atskaņoto pasakas fragmentu netraucētu citus pastaigu takas dalībniekus.»

Tā kā uzdevumu izpilde varētu būt saistošāka tiem bērniem, kas vēl tic Lieldienu zaķa brīnumam, ir padomāts, lai pastaigu taku būtu interesanti apmeklēt arī tiem, kas Lieldienu zaķa noslēpumu diemžēl jau ir atklājuši, kā arī tiem, kas savā ikdienā cenšas reducēt digitālo tehnoloģiju patēriņu vai vienkārši tās neizmanto. Katras planšetes pasakas fragmentu rotās ilustrācija un kāds domu rosinošs jautājums, ko pārspriest ģimenes lokā, tāpēc spēles elementus var izlaist un taku izstaigāt kā izstādi, skaidro Bauskas kultūras centra speciāliste.
Pastaigu taka darbosies trīs dienas, no 3. līdz 5. aprīlim, un to iespējams apmeklēt bez maksas jebkurā mājsaimniecībai vēlamā laikā. Bauskas kultūras centrs aicina apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem, pastaigas laikā ieturēt divu metru distanci no citām mājsaimniecībām un ievērot citus valstī noteiktos  epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētavota

Nesteidzoties tuvojas Lieldienas. Lieldienas ir auglības un dzīvības svētki. Šie svētki ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Lieldienas ir ģermāņu Dievietes Ostaras svētki. Lielā diena ir par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai. Diemžēl kristietība, veicot asiņaino ekspansiju Eiropā, ir nozagusi šos svētkus pagāniem. Taču pagāniskās tradīcijas nekur nav zudušas, vajag tikai atcerēties to jēgu. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir mīļa un jauka, tā atklāj Dievietes Ostaras patieso dabu. Lieldienās, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Kopš senseniem laikiem trusis ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Trusis jeb Lieldienu zaķis ir auglības simbols, bet ola ir jaunas dzīvības simbols. Tā kā SARS-CoV-2 vīruss nekur nav zudis, svinēsim šīs Lieldienas piesardzīgi, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības. Svinēsim šīs Lieldienas savās mājās, godinot Dievieti Ostaru. Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara mūs svētī! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Ar dzīvības nesējas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētavota
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #04.04.2021. #05.04.2021.

pirms 20 dienām, 2021.03.29 20:29

Vietējās ziņas