Lieldienu dambretes turnīram Bauskā – 30 gadu jubileja

Bauskā 19. aprīlī aizvadīts jau 30. Lieldienu dambretes turnīrs, kam šoreiz dots nosaukums «Bauska 2019». Sacensības pulcēja ne tikai Latvijas labākos dambretistus un dažus igauņu spēlētājus, bet arī kuplu skaitu Lietuvas sportistu.

Turnīru savulaik uzņēmās rīkot daži dambretisti, bet visu šo gadu laikā lielāko organizatorisko veikumu ieguldījis Arnolds Šimkuss. 30 gadu jubilejā viņš nodeva pasākuma organizēšanas stafeti Bauskas novada pārstāvim Jānim Štālam. Uz sacensībām ieradās 45 sportisti.

Iecavnieka A. Šimkusa savulaik gūtais atbalsts no Iecavas putnu fabrikas pārauga sadarbībā ar a/s «Balticovo», kuras atbalstam šogad pievienojās arī «Iecavnieks & Co» un «Kurzemes gaļsaimnieks». Ar telpām un balvām pasākumu nodrošināja arī Bauskas novada dome – Bauskas sporta organizatori jau vairāk nekā 20 gadus ir aktīvi sadarbības partneri, nodrošinot telpas sacensībām. Ilgus gadus turnīra galvenais tiesnesis bijis baušķenieks Māris Bergs.

Pirms sacensībām atmiņās par turnīra organizēšanas pirmsākumiem kavējās Ikšķiles pārstāvis Ivars Mauriņš. Viņš pauda gandarījumu, ka sākotnējā ideja ieguvusi tādu attīstību un izturējusi jau gadu desmitus. Savukārt pieredzējušajam dambretes meistaram Guntaram Purviņam bija savas atmiņas par šo pasākumu – viņš sacīja, ka tās olu bretes, ko arī šogad ieguva balvās turnīra dalībnieki, sacensību pirmsākumos padomju laikā bijušas ļoti vērtīgas dāvanas.

Šogad turnīra jaunums bija dalībnieki no Lietuvas – Kupišķiem, Pasvales, Biržiem un Šauļiem. Bauskas novada dambretisti 2018. gadā ar dažādiem panākumiem piedalījās vairākos Lietuvas turnīros un tagad aicināja ciemos kaimiņus. Jāatzīst gan, ka vecākās lietuviešu grupas pārstāvjiem klājās grūti – lai arī Lietuvā dambretes līmenis augsts, tomēr uz Lieldienu turnīru bija ieradušies ļoti daudzi spēcīgāki Latvijas dambretisti. Vienu brīdi turnīra galvgalī cīnījās Viktors Naglis no Kupišķiem, bet beigās viņam tikai 16. vieta. Toties fantastisku sniegumu šādā konkurencē parādīja jaunieši no Šauļiem. Viljus Aleksandravičs pamatturnīrā izcīnīja trešo vietu, Arns Sakalausks bija piektais, savukārt sestais – Roks Banevičs. Ātrspēlē viesiem gan tik labi negāja – sešniekā iekļuva tikai V. Aleksandravičs. Labākais Igaunijas pārstāvis bija Algo Laidvē, kurš ieguva ceturto vietu pamatturnīrā.

Bauskas novadu šoreiz nepārstāvēja vecākās paaudzes dambretisti. Viesis no Siguldas Ojārs Upens, kurš savulaik mūspusē dzīvojis Dāviņos un Ozolainē, atzina, ka bija cerējis sastapt Valdi Zadovski, Jāni Kalēju, Jāni Ūdri un Māri Bergu, bet neviens no viņiem šoreiz dažādu iemeslu dēļ nebija ieradies. No vecākajiem sportistiem bija Leons Undzenko – viņam šoreiz 21. vieta, ko pats veterāns atzina par labu sasniegumu šādā konkurencē.

Toties bija pārstāvēti visi spēcīgākie Bauskas novada dambretisti – Mārtiņš Junkurēns, Jānis Štāls un Jānis Fārnests. Bija arī jaunās paaudzes pārstāvji – Denijs Vilhelms Krauklis, Everts Rūdolfs Lepsis un Jurģis Stīpnieks.

Vislabāk veicās Mārtiņam Junkurēnam – viņš uzvarēja ātrspēles turnīrā un izcīnīja otro vietu pamatturnīrā. Līdzīgi, tikai ar otrādām vietām, finišēja arī vecmeistars Guntars Purviņš – viņš uzvarēja pamatturnīrā, bet otrā vieta ātrspēlē. Ātrspēlē trešo vietu izcīnīja Vitālijs Kravcovs.

Sacensības bija ļoti sīvas – bija daudz spēlētāju, kas tā arī nepiedzīvoja nevienu zaudējumu, noslēdzot lielu daļu maču neizšķirti, un uzvarētājus noteica tikai pēc tā, cik daudz izdevies izcīnīt uzvaru un kādi ir papildrādītāji. Šo spēlētāju skaitā bija Mārtiņš Junkurēns, Guntars Purviņš, Vitālijs Kravcovs un Viljus Aleksandravičs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas