Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieldienu izdarības visvairāk priecē mazos brunaviešus 3

Brunavas pagasta Ērgļu estrādē svētdien, 20. aprīlī, uz Lieldienu svinībām bija sanākuši ap simts pagasta iedzīvotāju. Jautro izdarību galvenie apmeklētāji bija pagasta bērni.


Pirmo reizi Brunavas pagasta Ērgļos viesojās Vecumnieku novada Bārbeles pagasta folkloras kopa. Viņi brunaviešus iesaistīja dažādās jautrās izdarībās. Dziedot dziesmas, tika izpušķotas ozolā iekārtās šūpoles. Pirmās tajās izšūpoja pagasta pārvaldes vadītāju Baibu Marčenkovu un pagasta kultūras darba organizatori Jurgitu Druseiku.

Vīri sacentās olu mešanā pāri ozola zaram un to noķeršanā. «Esam vēl gana veikli un derīgi,» ar smaidu pēc veiksmīgi izpildītās atrakcijas atzina brunavietis Uldis Strazdiņš. 


Taču visatsaucīgākie dažādajās atrakcijās bija tieši mazie brunavieši. Vairumam no viņiem bija sagādātas krāsotās olas. Bērni sacentās to ripināšanā, citās izdarībās. Bija padomāts arī par tiem, kam patīk zīmēt, griezt ar šķērēm, krāsot un līmēt. Daudziem patika iet rotaļās, kuras vadīja Bārbeles folkloristi. Ne vienam vien vecākam nācās patērēties, jo bērni labprāt mielojās ar vietējā zemnieku saimniecībā gatavoto mājas saldējumu. 


Estrādē un tās apkaimē šajā dienā valdīja jautra svētku noskaņa. «Bauskas Dzīvei» J. Druseika atzina, ka pasākums šķiet izdevies. Kā viņa novēroja, uz Ērgļiem bija atnākuši ne tikai tuvējo māju iemītnieki, bet arī atbraukušas ģimenes no citiem pagasta nostūriem.

«Varbūt varēja vēlēties, lai atsaucīgāki būtu vietējie mājražotāji. Bet šajās dienās laukos daudziem ir citi darbi, tādēļ ne visi varēja ierasties uz tirdziņu. Galvenais, ka bērni var izspēlēties, pieaugušie jauki pavadīt laiku. Lielāku tirgošanos sarīkosim kādā citā pasākumā,» solīja J. Druseika.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Attālā

Nu nebija afišu! Budbergā nevarējām zināt par izdarībām Ērgļos!

pirms 6 gadiem, 2014.04.21 18:25

Egons

Tāpēc ir - bauskasdzive.diena.lv., bauska24.lv un arī telefoni ir ikvienam!:)

pirms 6 gadiem, 2014.04.21 20:55

)))))))))))))))))))))))))

Egonam konfekte par atjautību !!!!
stulbuma kalngals !!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.22 15:01

Vietējās ziņas