Lielo ēku jumti Bauskas novadā varētu būt droši 3

Sporta halles, tirdzniecības centri Bauskas novadā patlaban nav sniega apdraudēti. Tā ļauj secināt informācija, ko «Bauskas Dzīve» apkopojusi, sazinoties ar vietējo pašvaldību, arī glābšanas dienestu.Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis skaidro, ka 4. janvārī notīrīts sniegs daļai piebūves jumta pie Griķu pamatskolas: «Tur mums šķiet tāda šaubīga vieta, jau pērn tīrījām sniegu, izdarījām to arī šoziem. Citu bīstamu objektu pagastā nav.» Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa informēja, ka līdzīgas konstrukcijas ēkai pie Codes pamatskolas jumts no sniega ir tīrs.Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka īpašā pagastu pārvalžu vadītāju sanāksmē vakar, 4. janvārī, runāts par ēku jumtu drošību: «Situācija ir apzināta, nelaimēm nevajadzētu notikt. Pagastu vadītājiem uzdots rūpīgi vērot ēku jumtu stāvokli, kā arī ievērot drošības noteikumus, veicot jumtu tīrīšanu. Ja būs nepieciešams, lūgsim talkā ugunsdzēsējus un viņu jauno auto.»Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas priekšnieks Aigars Sietiņš skaidro, ka visaptverošas informācijas par jumtu stāvokli nav. Viņš konstatējis, ka šajās dienās sniegs notīrīts no lielveikala «Rimi» ēkas, vēl dažiem citiem objektiem. Pēdējos gados Bauskas apkaimē nelaimes ar jumtiem nav piedzīvotas. «Ja kas tāds gadīsies, glābēji ir tehniski nodrošināti sniegt nepieciešamo palīdzību,» tā A. Sietiņš.VUGD pārstāve Inga Vetere ziņo, ka 4. janvārī Liepājā, veikala «Depo» noliktavas zonā, nenotīrīta sniega dēļ iebrucis jumts vairāku simtu kvadrātmetru platībā. Cilvēki šajā negadījumā nav cietuši. Šoziem šis nav pirmais gadījums, kad sabiedrisko ēku jumti nespēj izturēt biezo sniega segu. VUGD aicina lielo un sabiedrisko ēku īpašniekus nekavējoties sākt sniega tīrīšanu no jumtiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zuze

Man ar gribētos dzirdēt Bauskas namsaimnieka atbildi uz kuku komentāru. Un kā ar jumtiņiem, kas atrodas virs ārdurvīm...sniega cepures pamatīgas, izturēs to svaru? ejot garām Dārza 18 skaists skats..... Nebūs kā toreiz (tā pat vai nebij vasara...), kad jumtiņš nogāzās pats no sevis.....

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 14:24

kuku

Un kā ar dzīvojamām mājām, kuras apsaimnieko Bauskas namsaimnieks?Diemžēl dzīvoju 5.stāvā, mājai piltuvveida jumts. Neesmu redzējusi, ka kāds tīrītu no jumta sniegu. Kas notiks, kad sāks kust sniegs, lietusūdens kanalizācija būs ciet, (varbūt jau tagad aizsalusi), ūdens gāzīsies koridorā cauri elektrības skaitītāju skapim, spiedīsies caur griestiem dzīvoklī, tecēs pa kāpnēm lejā uz semākajiem stāviem. Tā jau ir bijis pēc lietusgāzēm vasarās. Kas atmaksās zaudējumus? Neviena apdrošināšanas kompānija uz šo risku nedrošina... Vai kāds no BN var mani nomierināt?

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 12:13

NEOGEO

Auzānam savecējusi informācija no valsts - neizturot sniega segas svaru, iebrucis vienas Preiļu ģimnāzijas ēkas jumts, sniega dēļ iebrucis veikala un kafejnīcas jumts Jelgavā utt. Auzāns varēja arī sīkāk painteresēties par stāvokli Bauskas novadā, nevis akli uzticēties amatpersonu savārstījumiem. Piemēram, varēja apošņāt situāciju kauču tepat Bauskas topošajā ģimnāzijā, kur jumta iebrukšanas draudi ir pavisam reāli. Ūdens tek aumaļām glaunajā aktu zālē un šīferis gāzīsies plāksnīte pēc plāksnītes. Tak jau pirms dienām Mičulis bija atsaukts un situācija gaužām nopietna. Ai, ai, ai untā nav vienīgā ēka Bauskas novadā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 07:13

Vietējās ziņas