Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupē atjaunos vimbu nārsta vietu 2

Līdz 21. augustam būvuzņēmēji var iesniegt savus piedāvājumus Rundāles novada domes rīkotajā atklātajā iepirkumā par vimbu nārsta vietas atjaunošanu Lielupes augštecē Rundāles novadā.
 
Projekts par nārsta vietu atjaunošanu ir saņēmis Lauku atbalsta dienesta Zivju fonda padomes apstiprinājumu. Tā realizācijas gaitā plānots pavairot un atražot zivju resursus publiskajās ūdenstilpēs un tur, kur zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās vietās, kas atrodas valsts vai pašvaldību īpašumā.

Lielupes gultni 300 metru garā joslā jeb pusotra hektāra platībā paredzēts attīrīt no sanesumiem, ūdensaugiem, dūņām un nosēdumiem. Darbi notiks Lielupes posmā Lepšas–Ziedoņi, pretī Važītes kapiem.

Iecerēts irdināt minerālo grunti – oļus un akmeņus – un uzlabot straumes hidrodinamiskos parametrus. Tiks ierīkots arī īpašs zivju nārsta laukums. Projekta laikā paredzēts atkārtoti tīrīt upes posmu pirms Ziedoņu parka divarpus hektāru platībā.

Minēto projektu iesniegusi Rundāles novada dome, sadarbojoties ar Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību, informē Rundāles novada attīstības nodaļas speciāliste Ludmila Knoka. Projekta kopējās izmaksas ir 5082 lati: Lauku atbalsta dienesta Zivju fonds finansē 2925 latus, Rundāles novada dome – 1078,5 latus, Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība – 1078,5 latus.

L. Knoka uzsver, ka Rundāles novada dome vietējās dabas teritorijas sakārtošanā iesaistījusies jau iepriekš, bet dalība šādā projektā sniegs jaunu pieredzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

atražotājs

Skaista vieta. Labprāt tur nārstotu.

pirms 7 gadiem, 2013.08.13 17:37

Vietējās ziņas