Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupē, Mūsā un Mēmelē sākas licencēta vimbu makšķerēšana 1

Makšķernieku bažas nav piepildījušās – ūdens līmenis upēs ir pietiekams, un vimbas dodas uz augšu nārstot. Šodien, 2. aprīlī, upju krastos būs daudz makšķernieku, jo ir sākusies vimbu licencētas makšķerēšanas sezona.

Ne visiem, kas samaksā par licenci, izdodas noķert astoņas atļautās zivis. Tie, kam loms ir mazs, vaino Buļļupē izliktos murdus vai Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību (BMMB), kas tirgojot licences zivīm, kuru nav. Tie, kam lomi nāk, smej –  makšķerēt ir jāmāk!

Copmaņi upju krastos bija jau pirms licencētās makšķerēšanas sākuma, kad vienā dienā drīkstēja izvilkt ne vairāk par piecām zivīm. «Vimbas nāk. Var just, ka tas ir pats sākums, bet zivju ir pietiekami – katram ir kāda vimba,» tā baušķenieks Edgars Kuzma, kurš 31. martā makšķerēja Mūsā.

Pirmās vimbas ķertas marta sākumā. Makšķernieki uzskata, ka tās šajos posmos ienākušas jau rudenī. Pirms divām nedēļām lomos sākušas parādīties tās zivis, kas tikai tagad pa ūdenstilpi nāk uz augšu. «Sākumā likās, ka zivju nebūs, jo ūdens līmenis bija zems. Kad zeme atkusa, ūdens pacēlās, tāpēc zivis nāk,» tā E. Kuzma. Pieredzējušais makšķernieks uz vimbu copi dosies arī aprīlī un maijā, licence jau esot iegādāta.

BMMB lūdza Bauskas novada domei pilnvarot divas personas, kas piedalīsies vides un zivju resursu aizsardzības un uzraudzības pasākumos licencētās makšķerēšanas nolikuma un vispārējo makšķerēšanas noteikumu ievērošanas nodrošināšanai pašvaldības administratīvajā teritorijā. BMMB pārstāvis Māris Vaitekūns skaidroja, ka pašlaik Bauskas novadā makšķerniekus uzrauga tikai viena persona. Daudzi copmaņi kontroles trūkumu izmanto ļaunprātīgi – pārkāpj makšķerēšanas noteikumus un piegružo apkārtējo vidi. Bauskas novada domes deputāti 27. marta sēdē nobalsoja par BMMB lūgumu.

Šim darbam pilnvarotās personas tiks nodrošinātas ar nepieciešamo inventāru un motorlaivu, degvielu gādās Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība. Likumpārkāpējiem noformēs protokolus, konfiscēs nelegāli nozvejotās zivis un  zvejas rīkus. Lēmumu par pārkāpēju sodīšanu pieņems Valsts vides dienests.

«Tas ir labākais variants, ko varēja izdomāt,» tā par pieņemto lēmumu BMMB izpilddirektors Pēteris Seleckis, kurš pats 1. aprīlī pārbaudīja situāciju upju krastos. Viņš informēja, ka makšķerniekus uzraudzīs Tālis Dreijers un Edgars Zvilna.

«Upmalas ir kā cūku kūtis. Atkritumus lasām maisos. Gribētos, lai makšķernieki brīvā dabā nekļūst par rukšiem,» tā P. Seleckis.
Viņš nepiekrīt pārmetumiem, ka nav uzstādītas atkritumu kastes. «Kopējā licencētās makšķerēšanas josla abu upju krastos ir 50 kilometru. Visur atkritumu kastes neuzstādīs. Viss līdzi paņemtais ir jāsavāc,» tā P. Seleckis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

XXX

BET KUR VAR IEGADATIES TAS LICENZES MŪSAS UPEI??????????

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 22:22

Vietējās ziņas