Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielus pavasara plūdus neprognozē

Kaut siltā laika ietekmē sākusies ūdens līmeņa paaugstināšanās, šogad lieli plūdi Latvijas upēs nav gaidāmi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) hidrologi.

Lielupes baseina upēs ūdens līmenis pārsvarā paaugstinās, liecina novērotāju dati. Mūsā un Mēmelē ūdens līmenis ceļas par 5 – 11 cm diennaktī, Mēmelē, pie Tabokines, ledus sega ir ar lāsmeņiem.

Pašā Lielupē ūdens līmenis patlaban paaugstinās ar intensitāti 3 –13 cm diennaktī, bet upes posmā Mežotne–Staļģene aizvadītajā nedēļā ūdens līmenis paaugstinājies par 21 – 48 cm. Lielupē ir ledus sega un ūdens uz ledus, pie Mežotnes un Staļģenes ledus ir pacelts, veidojas vaļumjoslas.

Lielupes pietekās ūdens līmenis pārsvarā paaugstinās 13 – 40 cm diennaktī. Iecavas upē līmenis strauji kāpa pagājušajā nedēļā, bet patlaban ir stabilizējies.

Tuvākajās dienās ūdens līmenis un notece upēs turpinās pieaugt, paredz hidrologi. Turpināsies pakāpeniska ledus segas sairšana, nokrišņu dēļ daudzviet uz ledus būs ūdens. Straujākajos upju posmos ledus segā veidosies izskalojumi, caurkusumi, piekrastes vaļumjoslas, iespējama lokāla ledus sakustēšanās.

Siltā laika ietekmē ledus kūst un kļūst plānāks, strauji zaudējot izturību, tāpēc pa to staigāt ir bīstami, brīdina glābēji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas