Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielveikalā piedzimst bērns 41

Tirdzniecības centra «Rimi Bauska» publiskajā tualetē 7. janvārī piedzimusi meitenīte, portālam apliecināja tirdzniecības centra direktors Mārtiņš Puķāns.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) izsaukums saņemts plkst. 11.18. Kad pēc sešām minūtēm ātrās palīdzības mediķi ieradās notikuma vietā, bērns jau bija piedzimis, informē Ilze Bukša, NMPD komunikācijas vadītāja.

Pirmreizējā apskatē mediķi secinājuši, ka piedzimusi veselīga, iznēsāta meitenīte. Sieviete un mazulīte nogādāti Jelgavas pilsētas slimnīcas dzemdību nodaļā.

Iepretim publiskajai tualetei tirdzniecības centrā atrodas SIA «Veselība» Mēmeles aptieka. Tur kāda veikala apmeklētāja meklējusi palīdzību, ziņojot, ka tualetē sievietei sākušās dzemdības. Ātro palīdzību, zvanot uz numuru 113, izsaukusi farmaceite Daiga Eglīte, kura tobrīd aptiekā strādāja kopā ar praktikanti.

«Ir nācies sniegt dažādu veidu pirmo palīdzību cilvēkiem arī veikalā, tomēr dzemdības pieņemt farmaceitam nav tiesību,» «Bauskas Dzīvei» teica Daiga Eglīte.

NMPD komunikācijas vadītāja Ilze Bukša atgādina jaunajiem vecākiem, ka grūtniece nedrīkst nogaidīt līdz pēdējam brīdim, kad dzemdības sākas jebkurā vietā. Tas var apdraudēt gan mātes, gan bērna dzīvību.

Bauskas novadā dzīvojošajiem jāatceras, ka Bauskas slimnīcā dzemdības nepieņem kopš 2009. gada 1. septembra. Ir jārēķinās ar laiku, kas jāpavada, braucot uz dzemdību nodaļu Jelgavas, Dobeles vai Rīgas klīnikā, lai bērns nepiedzimst ceļā, saka Ilze Bukša.


Vietējās ziņas