Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lielzeltiņi» pērn panākuši 24% apgrozījuma un trīskāršu peļņas kāpumu

Putnu gaļas ražotāja SIA "Lielzeltiņi" pērn par 24% kāpinājusi apgrozījumu, kā arī vairāk nekā trīskāršojusi peļņas rādītājus, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Lielzeltiņu" apgrozījums pagājušajā gadā bijis 26,335 miljoni eiro salīdzinājumā ar 21,306 miljoniem 2012.gadā. Savukārt uzņēmuma peļņa sasniedza 2,443 miljonus eiro salīdzinājumā ar 724 667 eiro iepriekšējā gadā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pērn saražoti 7,742 miljoni tonnu svaigas broileru gaļas, kāpinot ražošanas apjomus par 16,4% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Tāpat būtiski palielināts kombinētās lopbarības ražošanas apjoms, pārsniedzot 400 tonnas. Rādītāji ļāvuši līdz 30% kāpināt eksporta tirgus daļu, saglabājot pozitīvas attīstības tendences, teikts ziņojumā.

Pērn putnu novietņu atjaunošanā veiktas investīcijas vairāk nekā astoņu miljonu eiro apjomā, savukārt šogad plānots turpināt eksporta tirgus daļas palielināšanu un paplašināt broileru gaļas pārstrādes produktu sortimentu.

Kā ziņots, "Lielzeltiņi" kā Latvijas-Izraēlas kopuzņēmums dibināts 1994.gadā, kad "Lielzeltiņi" no kreditora iegādājās bijušās paju sabiedrības "Bauskas putni" ražošanas kompleksu. Patlaban "Lielzeltiņi" aizņem aptuveni 30% no Latvijā saražotās putnu gaļas tirgus. 35% no saražotā apjoma tiek pārdots nesadalītā veidā.

Pagājušā gada vasarā "Lielzeltiņi", tāpat kā pārējie lielākie Latvijas putnu gaļas pārstrādes uzņēmumi, nonāca Lietuvas holdinga "Linas Agro Group" īpašumā, kad Lietuvas uzņēmums parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% "Putnu fabrikas Ķekava", 100% SIA "Broileks", 100% SIA "Cerova" un 100% "Lielzeltiņi" akciju un daļu iegādi. Darījumu pilnīga noslēgšana bija atkarīga no daudzu nosacījumu izpildes, tostarp atļaujas saņemšanas no Konkurences padomes, kas tika saņemta pērn 28.oktobrī.

"Linas Agro" uzņēmumu akciju un daļu iegādei tērēja ap 12,5 miljoniem eiro, prognozējot, ka iegādājamo uzņēmumu apgrozījums nākotnē sasniegs aptuveni 70 miljonus eiro gadā.

Holdingkompānijā "Linas Agro Group" iekļauti 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi. Kopš 2010.gada 17.februāra kompānija iekļauta NASDAQ OMX Viļņas biržā.

"Linas Agro Group" iepriekšējā finanšu gada (no 2012.gada 1.jūlija līdz 2013.gada 30.jūnijam) konsolidētie ieņēmumi sasnieguši 2,043 miljardus litu jeb 591 miljonu eiro un ir par 53% lielāki, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Visas grupas darbības nozares bija rentablas. Grupas kopējā rentabilitāte ir pieaugusi no 6,1% iepriekšējā gadā līdz 7,4% pērn.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas