Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lielzeltiņi» sola izpētīt smakas rašanās cēloņus 7

Bauskas novada lielākajā ražotnē SIA «Lielzeltiņi» uz sabiedrisko apspriešanu par A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas pagarināšanu trešdien, 9. aprīļa, pievakarē sapulcējās aptuveni 25 cilvēki. Uzņēmuma vadības komanda sarunājās ar aptuveni 15 Codes un Ceraukstes pagasta iedzīvotājiem, pašvaldības pārstāvjiem.

Atļaujas pagarinājums pieprasīts līdzšinējam ražošanas apmēram, skaidroja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Adijāns. Galvenais apspriedes temats bija nepatīkamā smaka, kas pēc tuvējās apkaimes iedzīvotāju novērotā parādās neregulāri. Par tās avotu speciālisti uzskata utilizācijas cehu, taču valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka tehnoloģiskais process tajā rit precīzi pēc normatīvo aktu prasībām.

Codes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa sacīja, ka iedzīvotāju sūdzības par «Lielzeltiņu» smakām saņemot regulāri kopš 2006. gada. No uzņēmuma tehniskā direktora viņa iepriekš dzirdējusi skaidrojumu, ka smaku rada «cilvēciskais faktors», proti, darbinieki, dzesējot katlā radušos tvaiku, pārāk ātri to izlaiž atmosfērā. Tagad pagasta vadītāja vēlējās zināt, vai šis «faktors» novērsts, jo uzlabojumu nejūtot.

Ceraukstes pagasta vadītājs Viesturs Janševskis pastāstīja, ka no šī pagasta iedzīvotājiem sūdzības par smakām neesot saņemtas. Novada domes deputāts Uldis Kolužs, kura māja atrodas tuvu «Lielzeltiņiem» otrpus Mēmelei Codes pagastā, raksturoja, ka asā smaka lielākoties parādās uz stundu vai divām vakarpusē, intervāls esot nenoteikts.

«Lielzeltiņu» vadības pārstāvji atzina, ka smakas rašanās iemesli pagaidām nav zināmi, taču pauda gatavību sadarbībā ar iedzīvotājiem tos noskaidrot. Pēc sapulces dalībnieku ierosinājuma tika nosaukta atbildīgā amatpersona – SIA «Lielzeltiņi» kvalitātes vadītāja Irina Ansone, kurai jāzvana, tiklīdz smaka parādās. Pagaidām uzņēmuma mājaslapā lielzeltini.lv ir tikai fiksētās līnijas telefona numurs, taču tur norādīšot arī I. Ansones mobilo tālruni. «Ja zināsim precīzi, kad smaka parādās, varēsim atrast cēloni un problēmu risināt,» apstiprināja M. Adijāns.

Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes pārstāvji aicināja iedzīvotājus un pašvaldību iesniegt rakstiskas sūdzības, ja smaka novērota, citādi nav pamata uzņēmuma darbības pārbaudei. Līdz šim tādas neesot saņemtas.

Vairāk par šo tēmu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» 11. aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Vārds tautai

***, pastāv tā fabrika entos gadus,bet šie tikai tagad centīsies noskaidrot par smakas cēloņiem,redz vides pārvaldes pārstāvjiem vajag rakstisku sūdzību,atbrauc un paosti,liekēžu bari

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 13:37

aculiecinieks

labāk, lai institūcijas paskatās kā piemēslota teritorija upes pusē aiz sētas: vecās sētas betona paneļi, metāla atgriezumi no angāru būves, alkohola pudeles, vecas slotas, lupatas. vispār darbību par to vien jāaptur, kamēr nesavāc !!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 15:42

iok

skilina pati uzbūvējusies upes krastā visai tiešā lielzeltinu fabrikas tuvumā. un fabrika uzbūvējās pirmā, pēc tam tikai viņas māja, zināja taču kur būvējas un ka var būt smaķeles

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 15:49

miedziņš

Kas tā par kundzīti kas čuc mētelītī?

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 17:19

deguns

smird, smird, smird vairāk nekā dažus gadus atpakaļ.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 18:00

efeja

ja smird Lielzeltiņi,vai jebkura tuvumā esošā ferma,tad drīzumā būs lietus.

pirms 6 gadiem, 2014.04.11 18:14

aņka

Līdumā arī bieži smird.....Tad jau Skalderus ar jāpurina.

pirms 6 gadiem, 2014.04.12 10:20

Vietējās ziņas