Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Liepas» decembrī aicina uz divām tradīciju izziņas nodarbībām

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» decembrī rīko divas noslēdzošās tautas tradīciju projekta izziņas nodarbības, portālu informēja biedrības vadītāja Beāta Bundule.

Sestdien, 7. decembrī, Iecavas kultūras nama mazajā zālē noritēs iepriekš no 23. novembra pārceltais pasākums par spēka vietām Latvijā un Iecavas novadā. Sarīkojuma pirmajā daļā no pulksten 11 fiziķis, filozofs, folkloras pētnieks un Sokrata tautskolas lektors Dainis Ozoliņš runās par Latvijas svētvietām.

Par spēka vietām Iecavas novadā stāstīs vietējie novadpētnieki Ēvalds Kivilands un Andris Kopeika, pēc kuru iniciatīvas pirms dažiem gadiem sāka sakopt Dievdārziņu.

Projekta pēdējā nodarbība par tēmu «Latviskā pirts» notiks vēl pēc nedēļas sestdien, 14. decembrī, no pulksten 12 līdz 17. Pasākumā zināšanās dalīsies pirts tradīciju glabātāji – pirts skolas «Lielzemenes» vadītāja Aelita Vilde-Batņa un pirtsskolas skolotājs, psihoterapeits, pirtnieks Juris Batņa no Vecumniekiem. Diskusijā par savas ģimenes pieredzi pirtslietās stāstīs Iecavas novada Zālītes puses iedzīvotāja Biruta Vītoliņa. Par pirts nozīmi runās dziedniece Laima Kārkliņa.

Noslēguma pasākumā būs divas darbnīcas. Pirmajā pirtsmīļiem varēs pagatavot skrubi, ko ierādīs vadītāja Aelita Vilde-Batņa. Otrajā darbnīcā Ausmas Spalviņas vadībā būs iespēja uztaisīt īpašas enerģētiskas salmu vijas.

«Liepu» vadīto projektu «Latvisko tradīciju stiprināšana iecavnieku ģimenēs» līdzfinansē Iecavas pašvaldība, to atbalsta uzņēmēji. Dalībnieku līdzmaksājums – trīs lati vienai personai par vienu pasākumu. Jau vēstīts, ka rudenī notikušas divas šī projekta nodarbības par latvisko virtuvi un rakstu zīmēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas