Lietu izskatīs tikai janvārī 2

Satversmes tiesas lieta, kuru ierosināja, pamatojoties uz Bauskas novadā iekļauto piecu pašvaldību un citu prasību pieteikumiem, nodota izskatīšanai, un tiesas sēde notiks 2009. gada 13. janvārī, informē Satversmes tiesas (ST) kancelejas vadītāja Gunta Barkāne. Neatkarīgā tiesu varas institūcija lietu izskatīs rakstveida procesā, proti, bez lietas dalībnieku piedalīšanās. ST spriedumu pasludinās mēneša laikā pēc sanāksmes 13. janvārī.«Nezinu, kā tālāk varēs notikt reforma. Tas bremzē visu. Runājot par iespēju piedalīties Bauskas novada projekta izstrādē, nepieņemot lēmumu iesaistīties līdz Satversmes tiesas sprieduma pasludināšanai, mulsina jaunākā informācija. Iespējams, novadu karte vēl mainīsies. Pēc jaunajiem kritērijiem arī Rundāles novads nevarēs pastāvēt. Jāiedziļinās jaunākajās prasībās,» satriekta sacīja Codes pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece Ieva Litiņa.Laikraksts atgādina, ka Codes, Gailīšu, Īslīces, Mežotnes un Vecsaules pagasta padome apstrīd valdības 2007. gada 4. septembrī pieņemto noteikumu par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 1985. gada 15. oktobra Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta 3. un 6. daļai un 5. pantam un Administratīvi teritoriālās reformas likuma 6`. panta 1. un 4. daļai. Satversmes tiesas sprieduma pasludināšana nākamā gada sākumā ar novadu kartes neapmierināto pašvaldību lietā apgrūtinās Bauskas rajona Padomes reorganizācijas plāna izstrādi. To «Bauskas Dzīvei» atzina rajona pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Rihards Melgailis.«Neziņa par tiesas lēmumu noteikti traucē izstrādāt rajona pašvaldības reorganizācijas plānu. Pagasti, kuri iesniedza prasību tiesā, nevarēs pilnvērtīgi piedalīties. Labāka ir skaidrība - tāda vai citāda.» 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

litiņai

Ja kaut kas satriec,tad tikai CODES pagasta neizdarība! Ja uz jautājumu var atbildēt-es nezinu vai tas nav no mums atkarīgs,tad jājautā,kāda velna pēc jūs un jums līdzīgie skaitaties pagasta algu sarakstos!

pirms 12 gadiem, 2008.10.18 17:39

Netija

Kādā sakarā Mežotnes pagasta padome(Dombrovska&Co)runā visu pagasta iedzīvotāju vārdā?Kurš viņai ir devis tādas tiesības?Kad un kurā vietā tika izzinātas iedzīvotāju domas par reformu?Lai negrābstās pa augstiem plauktiem-pagaidām viņai nav ne autoritātes,ne pabeigtas izglītības.

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 16:03

Vietējās ziņas