Lietu sagatavo izskatīšanai 6

Satversmes tiesa lietu, kuru ierosināja, pamatojoties uz Bauskas novadā iekļauto piecu pašvaldību un citu prasību pieteikumiem, sagatavos izskatīšanai līdz šīgada 28. septembrim, informē Satversmes tiesas (ST) kancelejas vadītāja Gunta Barkāne.Par materiālu sagatavošanu atbildīgais tiesnesis rakstīs atzinumu un nodos lietu ST priekšsēdētājam. Viņš lems par rīcības sēdes sasaukšanu. Sanāksmē noteiks tiesas sēdes datumu un veidu, kādā lietu izskatīs, proti, ar lietas dalībnieku piedalīšanos vai rakstveida procesā.  Laikraksts neoficiāli uzzināja, ka teorētiski galīgais spriedums varētu būt pieņemts šīgada novembrī. Taču maz esot ticams, ka tas būs iespējams praktiski.Situāciju komentē Codes pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece Ieva Litiņa: «Tas mums jau tāpat bija zināms, ka Satversmes tiesas process būs ilgs. Ceram, ka lēmumu saņemsim decembra sākumā. Savu viedokli nemainām. Nākamā gada budžets jāveido. Plānotie darbi tāpat jāveic. Tos neietekmē tas, vai mēs būsim vai ne novadā.»«Bauskas Dzīve» jau informēja, ka Codes, Gailīšu, Īslīces, Mežotnes un Vecsaules pagasta padome apstrīd valdības 2007. gada 4. septembrī pieņemto noteikumu par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam, 1985. gada 15. oktobra Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta 3. un 6. daļai un 5. pantam un Administratīvi teritoriālās reformas likuma 6`. panta 1. un 4. daļai.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

@

Lasītāja acīmredzot ir izvadāta pa veiksmīgākajiem uzņēmumiem, ka tā runā... Nevar par situāciju spriest pēc uzņēmumu izaugsmes, bet gan pēc iedzīvotāju dzīves līmeņa!!! Prioritāte ir cilvēks, nevis uzņēmums un tā bilance!!!!!! Bet šajā valstī par visu tiek spriests pēc lielākajām algām, uzskatot, ka tā ir vairuma norma, bet patiesībā nabadzība ir milzīga...

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 12:47

Lasītāja

"Kā gan citādi" ir taisnība - Latgale pašlaik ļoti atplaukusi un attīstījusies. "@ " tur laikam nav bijis, tāpēc tā raksta. Es vairākkārt pēdējo divu gadu laikā esmu bijusi tur papētīt infrastruktūru, vairākas iestādes un uzņēmumus. Viss notiek. Protams, ir arī ļoti lielas nomales ar milzu problēmām, bet attīstība kopumā lielāka nekā Bauskā. Bet tas atkarīgs ne tikai no naudas, kas tiek Latgalē "pumpēta", tas atkarīgs arī no latgaliešu mentalitātes, patriotisma un īpašās vitalitātes, kas trūkst baušķeniekiem.

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 12:25

Zinta

Domāju, ka arī Bauska nemaz par tiem pagastiem tā nedomās, bet tikai par pisētu un savu ierēdnīšu aldziņām un labumiem. Jau tagad ieskatieties Bauskas domes darboņu sastāvā un darbos, tad saprātīsiet kā būs tālāk. Katrs kas atrodas Bauskas domē darbā izdomā visādus brīumus,lai tikai paliktu amatā, bet citus" nokostu".

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 10:42

patriks

Piekrītu "Kā gan citādi", jo visbagātākās pašvaldības ir tās, kuras ir Rīgas tuvumā, tas nozīmē, ka ja jūs deklarējat, kādā pašvaldībā savu dzīves vietu, tur nāk arī jūsu peļņas nodoklīši. Padomājiet, ko jūs tur uzturat no savas peļņas, vai tos kurus ievēlējāt???

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 10:18

@

Kurā komiksā tad salasījies, ka Latgalē ir labāk?! Vai arī esi no sērijas, ka visur ir labi, tur kur mūsu nav :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 10:09

Kā gan citādi,

apstrīd pašvaldību teritoriālo reformu tieši tās turīgākās pašvaldības, kurām jauki dzīvojās, uz nodokļu maksātāju rēķina.Ļautiņi ( tajos pagastos, kas tuvāk Bauskai) braukā par dārgu naudiņu uz Rīgu pelnīt šiem darbonīšiem "uzturlīdzekļus", kāpēc gan viņiem apvienoties. Tad mīļie ļautiņi,domājiet, kad vēliet tos darbonīšus. Kāpēc Jums jābraukā uz Rīgu, kāpēc te neattīstās uzņēmējdarbība, kā tas ir Latgalē. Vai mēs dzīvojam te labāk kā Latgalē, kaut gan Rīga mums ir tik tuvu, atbildēšu, tāpēc ka Latgalē palīdz savējiem pacelties, darboties, šeit pagastu darboņi domā tikai par ķeksīšu ielikšanu, acu aizmālēšanai kaut ko par Eiropas naudām izdara. Pie varas ir vecie stagnāti-attiecīgās partijas pārstāvji, vajag jaunos vēlēt, lai arī viņi nav mums zināmi, mūsu vēlētāju politika līdz šim ir "labāk zināma nelaime, nekā nezināma laime"".Nu mainam savu politiku, sliktāk jau vairs nevar būt, varbūt tomēr jaunā paaudze būs godīgāka?

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 10:02

Vietējās ziņas