Lietussargu un vārdu spēles + FOTO 1

Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa 31. jūlijā notika Bauskas Tautas teātra rīkota āra perfomance «Plūdonis – personība».

Apmeklētājus iepriecināja negaidīti oriģināla Viļa Plūdoņa garadarbu demonstrācija. Skanēja klusa, maiga mūzika, un aktieri, virpuļojot lietussargus, ar caurulēm rokās izklīda pa pļavu, apmetoties katrs pie sava krēsla. Tad pasākumā iesaistīja skatītājus – katrs individuāli tika aicināts apsēsties, paņemt lietussargu un klausīties, ko pa cauruli teic aktieri. Radās individuāli īpaša izjūta – daži pat aizvēra acis, klausoties teiktajā. Kādai kundzei, kas uz pasākumu bija ieradusies elektriskajā ratiņkrēslā, īpaši piegāja klāt. Daži klausītāji centās apmeklēt visus aktierus, citi pat atgriezās pie viena un tā paša stāstnieka, lai noklausītos dzejoli vai prozu vēlreiz. Mazāki bērni sēdēja uz krēsla pat trijatā. Lietussargi, kas būtu pasākuma sastāvdaļa arī skaidrā laikā, šoreiz ļoti noderēja klausītājiem.

«Skanēja tieši tas dzejolis, kas šodien man vajadzīgs, – vārsmas par kokles skaņām iepriecināja. Daiļliteratūra te tiek popularizēta atraktīvi, interesanti un negaidīti. No avīzēm veidotā caurule skaņu pastiprina un izceļ,» teic baušķeniece Aiga Ludviga.

«Mēs to pieredzējām Francijas pilsētā Aviņonā amatierteātru festivālā. Pilsētas centrs bija pārvērsts par mazo teātru skatuvi, un šis priekšnesums palika atmiņā. Negribējām stāvēt rindiņā un lasīt dzeju,  Kultūras centra ļaudis mūsu ideju atbalstīja,» stāsta Bauskas Tautas teātra režisore Ināra Hegenbarte. Viņa uzvedumā iesaistīja dažādus aktierus, arī no Iecavas. Viļa Plūdoņa dzejai radītās melodijas ar ģitāru spēlēja iecavnieks Dāvis Zāģers.

Bauskas kultūras centra direktores vietniece kultūras darbā Una Nākuma pastāstīja, ka priekšnesumu nedaudz izjauca lietus. Bija paredzēts, ka pļavā starp krēsliem stāvēs Bauskas mākslas skolas audzēkņu zīmējumi, kas tapuši pēc Viļa Plūdoņa dzejoļiem, bet nācās visus sanest teltī. «Deviņus līdz 11 gadus veci bērni nodarbībās radīja mākslas darbus pēc dzejoļiem «Zaķīšu pirtiņa», «Pavasaris», «Bērni zemenēs», «Pūpoliņi» un «Kaķēns un pele»,» stāsta Bauskas mākslas skolas direktore Mārīte Šulce.

Kopējais apmeklētāju vērtējums – perfomance bija oriģināla un Bauskas kultūras dzīvē ļoti atsvaidzinoša. Daudzi šādu uzstāšanos labprāt baudītu vismaz reizi gadā un cer, ka ka teātris ar laiku pārsteigs ar citām idejām. Lietus lāsēm pilot, pēc pusstundas uzstāšanās mākslinieki ar jauku, liegu saspēli, lietussargiem virpuļot, atkal sastājās ap Viļa Plūdoņa pieminekli, tā noslēdzot emocionāli estētisko pasākumu.

Perfomance «Plūdonis – personība» raisīja pozitīvas emocijas.
Foto – LINDA KAUFMANE

Pievieno komentāru

Komentāri 1

''''''''Ā

brīnums kur tad kritizētājs god. žurnālists AUZĀNS

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 11:54

Vietējās ziņas