Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvas autobusi joprojām nepietur Bauskā 6

Starptautisko pasažieru pārvadātāju autobusi jau gadiem ilgi izbrauc cauri Bauskai neuzņemot un neizlaižot pasažierus. Viņu maršrutā vairs nav pieturas Bauska, kā tas reiz bija.
 
«Bauskas Dzīve» šo jautājumu aktualizēja šopavasar sarunā ar valsts akciju sabiedrības «Autotransporta direkcija» (ATD) amatpersonām.

Situācija ir muļķīga – lai no Bauskas aizdotos uz Viļņu, Kauņu vai netālo Pasvali, Panevēžu cilvēkiem vispirms jānokļūst Rīgā, lai no turienes ar starptautiskā reisa autobusu uz kaimiņvalsti brauktu cauri mūsu pilsētai. Pasažieri uzskata, ka tas nav pareizi, tomēr novērst šo absurdu neviens nevēlas, nespēj. ATD amatpersonas solīja to nokārtot, sadarbojoties ar vietējo pašvaldību, bet līdz šim uzlabojuma nav. 

SIA «Bauskas autoosta» valdes priekšsēdētājs Uldis Kolužs, kurš ir arī Bauskas novada domes deputāts, skaidro, ka viņš vienmēr bijis par Lietuvas autobusu iebraukšanu Bauskas autoostā: «Tā ir ATD neizdarība. Esam divas reizes vērsušies šajā institūcijā, lūdzot risināt situāciju un informēt starptautiskos pārvadātājus par iedzīvotāju vēlmi un Bauskas autoostas iespējām.. Nešķiet, ka šajā jomā kaut kas ir paveikts. Pārvadātājiem vajadzētu būt ieinteresētiem uzņemt katru pasažieri un gūt ieņēmumus.»
 
Jūlijā par šo jautājumu «Bauskas Dzīve» informēja Saeimas deputātu, Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru Viktoru Valaini. Viņš apliecināja, ka ministrija neredz šķēršļus, lai starptautisko reisu autobusi piestātu Bauskā. Ja arī tas nenotiktu autoostā, tad pieturvietas vecpilsētā Kalna ielā ir gan Rīgas, gan Viļņas virzienā. Attiecīgajām institūcijām par to tikai jāvienojas. V. Valainis skaidroja, ka pašvaldībai jāvēršas pie pārvadātājiem, rosinot viņus pieturu sarakstā iekļaut Bausku.

Diemžēl, tas nav noticis. Jādara esot vieniem, jārīkojas it kā citiem, kādam jālūdz, jāpieprasa, jāatļauj... Izveidojies savdabīgs atbildības novelšanas pingpongs.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

SAHS

VARBUT TAD BEIGTU KURSET UZ RIGU TAS GRABAZAS.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 06:45

vovočka

kā tur bija, kādreiz taču pieturēja, kāpēc pārtrauca? autoosta lielu samaksu prasīja vai kā?

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 08:57

moins

cūcība !
blē bibliotēku būvēs āksti, autobusu nevar noorganizēt !

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 09:06

Petuhs

Auzinieks baigi parādīja , ka kaut ko dara!!! Varēji jau ar lietuvas pārvadātāju sazināties un visu noskaidrot kapēc viņš nepietur Bauskā , varbūt negrib jo tāpat šoferi sev to naudu paturēs!

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 09:12

inga dzērve

mana meita uz Pasvalys dodas ar autostopiem no Bauskas, jo citādāk viņa netiek.
Rīga- Viļņa autobuss nepiestāj ne Pasvalys, ne arī Bauskā. Nu iesaku visiem stopēt ! Kur ir problēma?
Stopēt var sākt pie Statoila

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 16:04

IngUna

Jā, stopēt var , tikai reizēm ilgi jāgaida tā fūre, kamēr apstāsies. Es gan eju 2 pieturas uz priekšu no Bauskas centra un tad ar uzrakstu "Lietuva" stāvu uz ceļa pie pieturas kabatas.
Atzīšos, ka stopēt ir pazemojoši , jo daudzi lietuviešu šoferīši skatās ar neizpratni, ka es savā vecumā stopēju. Jo- kā tad no Bauskas lai tieku uz Paņevežu, ja man vajag tur nokļūt no rīta?
Vēl otrs variants ir tāds- Braucu ar vietējo autobusu "Bauska-Grenctāles RKP" un tad ar kājām eju Lietuvas robežas virzienā un uz robežas cenšos sarunāt, lai kāds mani aizved uz Paņevežu

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 16:11

Vietējās ziņas