Lietuvas robežsargi kontrolē robežu arī Grenctālē 1

Lietuva saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatīšanās risku pastiprinājusi sanitāro kontroli pie Latvijas un Polijas robežām –
trešdien no plkst.18 tur sākuši darboties desmit sanitārie informācijas punkti, vēstīts Lietuvas Iekšlietu ministrijas paziņojumā, ziņo aģentūra LETA.

«Bauskas Dzīve» ceturtdien, 12. martā, aizdevās uz Latvijas–Lietuvas robežu Grenctālē, Lietuvas pusē dežurēja robežsargi.

Laikraksts novēroja, ka pie automašīnas tiešā robežas tuvumā izvietota parasta tūristu telts, robežsargu puiši bija Valsts robežsardzes formastērpos, ar sejas aizsargmaskām, rokās cimdi, acu aizsegu gan viņiem nebija. Jebkādus komentārus un informāciju esot aizliegts paust, fotografēt gan priekšniecība atļaujot.

Kā «Bauskas Dzīve» novēroja, kravas automobiļus robežsargi apstādināja izlases kārtībā. Veica pārrunas ar šoferiem, jautāja, no kurienes brauc, kurp dodas un vai jūtas labi. Prioritāte kontrolē ir satiksmes un tūristu autobusi un to pasažieri. Pusstundas laikā garām brauca tikai neskaitāmas «fūres», apstādināja apmēram trīs no desmit, autobusi negadījās.

Lietuvas iekšlietu ministre Rita Tamašuniene skaidrojusi, ka uz robežām izvietotas pagaidu teltis, robežsargi kontrolēs ne tikai vieglās un kravas automašīnas, bet arī autobusus un mikroautobusus, kas atgriezušies no vīrusa skartajiem reģioniem.

Jau februāra nogalē Lietuvas Valsts robežapsardzes dienesta darbinieki sāka dežurēt pie Polijas robežas, apturot automobiļus, sniedzot braucējiem informāciju un dalot lapiņas. Kopš 4. marta Lietuvas robežsargi piedāvā personām, kuras atgriežas no vīrusa skartajiem riska rajoniem, aizpildīt īpašas kartītes. Pasažieri, kas atgriežas no «Covid-19» riska zonām, tiek pārbaudīti arī Lietuvas lidostās.

«Saskaņā ar Šengenas noteikumiem robežsargi pie iekšējām robežām sistēmiskas pārbaudes neveic, taču mēs vēl vairāk pastiprināsim kontroli un ceram, ka cilvēki paši būs apzinīgi un gatavi sadarboties, jo runa ir par viņu pašu veselību,» norādījis Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta vadītājs Rustams Ļubajevs, ziņo LETA.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas