Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lietuvieši «Lielzeltiņos» un «Ķekavā» plāno ieguldīt līdz 10 miljoniem eiro

Lietuvas holdings "Linas Agro Group", kas kopš pagājušā gada vasaras ir AS "Putnu fabrika "Ķekava"" ("Ķekava") un SIA "Lielzeltiņi" īpašnieks, tuvāko trīs gadu laikā uzņēmumu attīstībā plāno ieguldīt līdz desmit miljoniem eiro, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Linas Agro Group" tirdzniecības attīstības direktors Gintaras Maželis.

"Trīs gadu laikā Latvijas uzņēmumu modernizācijā plānojam ieguldīt, sākot no pieciem līdz kopumā desmit miljoniem eiro. Investīcijas būs jaunu putnu fermu būvniecībā, putnu kautuvēs un dažādās ražošanas iekārtās," sacīja Maželis.

Viņš arī norādīja, ka līdz ar investīcijām tiek plānots vismaz divkāršot uzņēmumu ražošanas jaudas.

"Investīcijas stimulēs uzņēmumu attīstību, īpaši, atkopjoties pēc iepriekšējo gadu grūtībām. Pieprasījums pēc putnu gaļas un pārstrādes produktiem pasaulē aizvien pieaug, un galvenais uzdevums nākotnē ir Latvijas uzņēmumu ražošanas jaudu dubultošana," sacīja uzņēmējs.

Viņš arī atzina, ka "Linas Agro Group" pēc Latvijas uzņēmumu iegādes ir "apmierināts ar darījumu".

"Pozitīvās biznesa plāna prognozes apstiprinās. Putnu fermas tiks paplašinātas, līdz ar to arī Lietuvā holdings paplašina savā rīcībā esošās zemes platības, lai palielinātu putnu barībai nepieciešamo graudaugu audzēšanu. Patlaban holdingam pieder 17 000 hektāru zemes. Latvijā zemi negrasāmies pirkt, jo mums ir pietiekami lielas paplašināšanās iespējas Lietuvas pierobežā," sacīja holdinga pārstāvis.

Jautāts, vai "Linas Agro Group" negrasās Latvijā iegādāties vēl kādu pārstrādes uzņēmumu, viņš atbildēja noliedzoši.

"Latvijā interesants varētu būt AS "Balticovo", tomēr olu ražošana nav mūsu profils. Plānojam palikt pie putnu gaļas ražošanas, kas ir viena no holdinga prioritātēm līdzās graudu, lopbarības ražošanai un tehnikas tirdzniecībai. Citu uzņēmumu iegāde mūsu plānos nav," sacīja "Linas Agro Grop" pārstāvis.

Kā ziņots, "Ķekavas" TAP ar Rīgas rajona tiesas lēmumu izbeigts šā gada 9.janvārī "Ķekava" TAP iesniedza 2011.gada 7.oktobrī, norādot, ka tiesiskā aizsardzība uz laiku nepieciešama, lai atgūtu uzņēmuma pozitīvu naudas plūsmu un varētu turpināt sekmīgu darbību. Iepriekš uzņēmuma lielākais kreditors - VID - "Ķekavu" ar 1 721 250 latu parādu ierindoja 11.vietā starp 100 uzņēmumiem un privātpersonām, kuru saistības pārsniedz 300 000 latu.

Pagājušā gada vasarā "Linas Agro Group" parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% "Putnu fabrikas Ķekava", 100% SIA "Broileks", 100% SIA "Cerova" un 100% "Lielzeltiņi" akciju un daļu iegādi. Darījumu pilnīga noslēgšana bija atkarīga no daudzu nosacījumu izpildes, tostarp atļaujas saņemšanas no Konkurences padomes, kas tika saņemta pērn 28.oktobrī.

"Linas Agro" uzņēmumu akciju un daļu iegādei tērēja ap 12,5 miljoniem eiro, prognozējot, ka iegādājamo uzņēmumu apgrozījums nākotnē sasniegs aptuveni 70 miljonus eiro gadā.

Holdingkompānijā "Linas Agro Group" iekļauti 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi. Kopš 2010.gada 17.februāra kompānija iekļauta NASDAQ OMX Viļņas biržā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas