Lietuviešu pircējus mūspusē gaida vairāk 4

Pierobežas veikalos pircēju skaits no Lietuvas šogad nav palielinājies, portālu informē tirgotavu vadītāji Bauskā un Skaistkalnē.

SIA «ELVI Latvija» komercdirektore Laila Vārtukapteine gan ziņo, ka gada sākumā firmas veikalos Ezeres pagastā, Aucē un Bauskā šī gada pirmajās nedēļās pieaudzis pircēju skaits no Lietuvas.

«Salīdzinot šo veikalu apgrozījumu 2015. gada pirmajās divās nedēļās ar šo pašu periodu 2013. gadā, kad Latvija vēl nebija pievienojusies eirozonai, vidējais pieaugums ir seši procenti. Konstatēts, ka veikalos pierobežā pirmajās šī gada dienās apritē parādījās eiro monētas ar Lietuvas simboliku – bruņinieku Vīti auļojoša zirga mugurā,» skaidro L. Vārtukapteine.

SIA «D. M. I.» valdes priekšsēdētājs Mareks Kronbušs, kura uzņēmums strādā «Elvi» veikalos Bauskā un Ceraukstes pagastā, atzina, ka gada sākumā būtisks pircēju no Lietuvas pieaugums gan nav konstatēts.

«Bija daļa lietuviešu, kuri eiro izmantoja jau agrāk. Tiku novērojis, ka viņi mūsu veikalos ieradās pērnajā novembrī, decembrī. Taču par lielu pircēju no Lietuvas pieplūdumu šogad nevaru runāt. Mēs, protams, gaidām viņus un esam gatavi piedāvāt preces par vislabākajām cenām,» joko M. Kronbušs.

SIA «Vesko» veikala Skaistkalnē vadītāja Inta Valaškevica portālam apstiprina līdzīgu domu. Ieviešot eiro, pircēju skaits no Lietuvas būtiski nav pieaudzis. Runājot ar pārrobežas paziņām, I. Valaškevica konstatējusi, ka kaimiņi vēl nav īsti pieraduši pie jaunās naudas, baidās to visu ātrumā iztērēt. «Lietuvā, ieviešot jauno valūtu, skaitliskā ziņā tā samazinājusies trīs reizes. Cilvēki mācās to tērēt. Ceru, ka ar laiku pārrobežas ļaužu skaits pieaugs, jo iepirkties tagad tiešām kļuvis ērtāk,» skaidro. I. Valaškevica.

SIA «Rīts AE» pieder divi veikali Bauskas novada Īslīces pagasta Bērzos un Ādžūnos. Uzņēmuma valdes loceklis Edgars Saltups «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka eiro ieviešana kaimiņos būtiskas izmaiņas nav radījusi. Kasē parādījušies daži eiro ar Lietuvas simboliku, taču par lielu pircēju pieplūdumu tas neliecina. «Nav jau arī Lietuvas pusē tik daudz to māju un cilvēku, kas brauktu pie mums iepirkties. Taču vienotas valūtas ieviešanu vērtēju pozitīvi, jo ļaudīm abās robežas pusēs dzīve kļūst nedaudz ērtāka,» skaidro E. Saltups.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

...

un baseinā!

pirms 6 gadiem, 2015.01.20 15:25

Vietējās ziņas