Līgo futbols Iecavā – ar 20 komandu dalību

Iecavā aizvadīta nu jau tradicionālā Līgo kausa izcīņa minifutbolā. Sacensības notika Iecavas stadionā uz mākslīgā seguma laukuma formā 4+1 – četri spēlētāji un vārtsargs. Mājinieku favorīti «TFK Lats» vienība šoreiz ir trešajā vietā.

Sacensības, kuras notika 20. jūnijā, rīkoja futbola entuziasts Raimonds Ivenkovs. Viņam bija izdevies ieinteresēt arī kuplu sponsoru pulku, piemēram, Iecavas novadā bāzēto uzņēmumu «Balticovo», kā arī virkni atbalstītāju – labus tiesnešus, dīdžeju, fotogrāfus un filmētājus, kas iemūžinājuši turnīru. Vizuālie materiāli ir skatāmi arī sociālajos tīklos.

Jāatzīst gan, ka topošie līderi savus mačus nesāka pārliecinoši. Futbola laukumā bija manāms, ka ārkārtas stāvokļa nosacījumi daudziem nebija nākuši par labu pietrūka gan asuma, gan ātruma, gan precizitātes. Lai arī piedalījās daudz komandu – 20 vienības, spēles laiks bija neilgs (mazāk par 15 minūtēm), tomēr daži spēlētāji atzina, ka piespiedu pārtraukuma dēļ jau pēc pirmajām minūtēm bija grūti laukumā saglabāt tempu.

Par nosacītām mājinieku komandām uzskatāmas trīs vienības – «TFK Lats», «Lions» un «Zemo plauktu karaļi». Komandu «Zemo plauktu karaļi»  kārtējo reizi veidoja bārbelietis Kristaps Kļaviņš. Viņš paskaidroja –  lai gan uz krekliem ir rakstīts «Bārbele», tomēr no pagasta viņš ir vienīgais šajā vienībā. Komandai savā grupā ir trīs zaudējumi un viens neizšķirts. Savukārt FK «Lions» uzvarēja pirmo maču, otrajā zaudēja nākamajiem turnīra uzvarētājiem «Kalnciems», trešo spēli nospēlēja neizšķirti un izšķirošajā mačā piekāpās «Asie Dobele» ar 0:2, neiekļūstot izslēgšanas spēlēs.

Komandā «TFK Lats» spēlēja gan sacensību organizators Raimonds Ivenkovs, gan baušķenieks Mārtiņš Bukšs. Viņš pastāstīja, ka pašlaik mācās Aizsardzības akadēmijā, bet futbola laukumos pārstāv FK «Auda» – vienību, kas spēlē pirmajā līgā un šogad atkal cīnīsies par iekļūšanu virslīgā.

Grupas turnīra spēles gan nebija pārliecinošas divi neizšķirti, uzvara ar 6:0 un zaudējums. Tomēr izslēgšanas turnīrā komanda iekļuva, pirmajā kārtā pārspējot «Asie Dobele» ar 3:0, bet pusfinālā piekāpjoties komandai «Parks Academy» ar 0:1. Cīņā par trešo vietu «TFK Lats» uzvarēja «FK 87» ar 2:0, bet pirmo vietu izcīnīja vienība «Kalnciems», kas pārspēja «Parks Academy» pēcspēles sitienos.

«Galvenais jau bija atmosfēra, emocijas un kopā būšana pēc ilgas pauzes,» saka R. Ivenkovs.

Organizatori pasniedza arī divas individuālās balvas. Par labāko vārtsargu atzina «TFK Lats» spēlētāju Nauri Smaļķi, bet par labāko spēlētāju – izšķirošā precīzā pēcspēles sitiena izpildītāju «Kalnciems» komandā Ņikitu Mihalceviču.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas