Līgosvētkos par braukšanu reibumā mūspusē pieķerti septiņi riteņbraucēji un vairāki šoferi

Līgosvētku brīvdienās policijas darbinieki veica pastiprinātu sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes drošības uzraudzību. Laika posmā no 21. līdz 24. jūnijam Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamajā teritorijā tika reģistrēti 42 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas sešas personas. Ceļu satiksmes jomā noformēti 348 administratīvā pārkāpuma protokoli, tajā skaitā 166 par ātruma pārsniegšanu un 20 par braukšanu alkohola reibumā, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
Aktīvāks darbs norisinājās VP ZRP Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, kur braucam alkohola reibumā – 1,48 līdz 2,36 promiles – tika pieķerti septiņi velosipēdisti. Jāņu dienas vakarā tika apturēts kāds šoferis, kurš bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām bija sēdies pie stūres atkārtoti gada laikā. Tajā pašā vakarā policisti noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu vīrietim, kurš vadīja traktoru, būdams 0,5 promiļu reibumā. 21. jūnijā tika apturēti divi autovadītāji, kuri atradās pie stūres 1,23 un 2,39 promiļu reibumā. Viņiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, bet agrā Jāņu dienas rītā likumsargi sāka kriminālprocesu par automašīnas stūrēšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un esot 1,45 promiļu alkohola reibumā. 

VP ZRP Jelgavas iecirkņa darbinieki svētku brīvdienās sastādīja divus administratīvā pārkāpuma protokolus par velosipēdu vadīšanu. Kāds vīrietis bija nolēmis Līgodienu sākt, vadot automašīnu 0,21 promiles reibumā un par to nopelnīja administratīvā pārkāpuma protokolu. Savukārt divi šoferi sēdās pie stūres ne tikai alkohola reibumā (2,92 un 1,56 promiles), bet arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Abos gadījumos sākts kriminālprocess.
Laika posmā no 21. līdz 24. jūnijam VP ZRP Jēkabpils iecirkņa apkalpojamajā teritorijā vienā gadījumā autovadītājs, būdams vairāk nekā divu promiļu reibumā, stūrēja automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, par ko likumsargi ir sākuši kriminālprocesu. Pašā Jāņu dienas vakarā policisti apturēja automašīnu, kuras vadītājs atteicās no narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes, par ko noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Policisti noformēja administratīvā pārkāpuma protokolus četriem velosipēdistiem, kuri brauca bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdami alkohola reibumā – no 1,48 līdz 2,6 promilēm.

VP ZRP Tukuma iecirkņa amatpersonām aizvadītās svētku brīvdienas bija salīdzinoši mierīgas – diviem autovadītājiem tika noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par braukšanu alkohola reibumā – 0,58 un 0,86 promiles, bet viens šoferis bija sēdies pie stūres bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kā arī būdams 1,29 promiļu reibumā. Sākts kriminālprocess.

Vēlā 21. jūnija vakarā VP ZRP Aizkraukles iecirkņa policisti  konstatēja, ka kāds vīrietis nolēmis pavizināties ar motorlaivu pa Daugavu, būdams 2,03 promiļu reibumā. Viņam par pārkāpumu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Tajā pašā vakarā administratīvā pārkāpuma protokolu izpelnījās arī vīrietis, kurš vadīja mopēdu, esot 3,04 promiļu reibumā. Līgosvētku brīvdienās vislielākais alkohola reibums – 3,58 promiles – tika konstatēts kādam vīrietim, kurš Jāņu dienā sēdās pie automašīnas stūres arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Pret viņu, tāpat kā vēl vienu vīrieti, kurš bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un esot 1,56 promiļu reibumā stūrēja automašīnu, ir sākts kriminālprocess. Vēl bez jau minētajiem gadījumiem likumsargi noformēja vairākus administratīvā pārkāpuma protokolus – divus par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā (1,86 un 2,37 promiles), piecus par velosipēda stūrēšanu alkohola reibumā, kur divos gadījumos riteņbraucējiem nebija arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, un vienu par motorollera stūrēšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

VP ZRP Dobeles iecirkņa amatpersonas Līgosvētku brīvdienās noformēja vienu administratīvā pārkāpuma protokolu par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Šoferim izelpotā gaisa pārbaudē tika konstatētas 0,83 promiles. Sākts arī viens kriminālprocess par automašīnas stūrēšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un esot 2,29 promiļu alkohola reibumā. Savukārt laika posmā no 22. līdz 23. jūnijam vīrietis Dobelē, braucot ar automašīnu «Audi-80», izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, pēc kura lietoja alkoholiskos dzērienus, izelpotā gaisa pārbaudē tika konstatētas 2,38 promiles. Policijā par notikušo noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas