Līgosvētkos policija strādās pastiprinātā režīmā

 Vēl dažas dienas, un klāt ir Līgosvētki. Lai tie būtu izdevušies, policija atgādina nebūt pārgalvīgiem un svinēt tos ar prātu. Lai atturētu personas no likumpārkāpumiem un nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaita palielināšanos Līgosvētku laikā, no 21. līdz 25. jūnijam, policijas darbinieki veiks pastiprinātu sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes drošības uzraudzību. Uzmanība tiks pievērsta arī svētku norises vietām, kur pulcēsies svinētāji. Minētajā laikā tiks kontrolēti transportlīdzekļu vadītāji, lai nepārvietotos alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē,  tiks kontrolēts atļautais braukšanas ātrums un  mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki – gājēji, velosipēdisti, mopēdu un motociklu vadītāji, portālu informē Ieva Sietniece, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Policija atgādina neaizrauties ar pārmērīgu alkohola lietošanu. Arī līdzcilvēkiem ir liela ietekme, lai atturētu savu radinieku vai draugu no sēšanās pie stūres reibumā, tādēļ policija aicina ikvienu rūpēties par apkārt esošajiem cilvēkiem. Ja neizdodas atturēt kādu no braukšanas reibumā, ieteicams uzreiz ziņot, zvanot pa tālruni 110. Svinību laikā likumsargi atgādina pieaugušajiem gan pieskatīt savus bērnus, īpaši pie ūdenstilpnēm un ugunskuriem, lai nepieļautu dažādas traumas, gan arī pašiem būt uzmanīgiem.

Policija aicina parūpēties arī par sava īpašuma drošību. Atstājot savu mājokli, vienmēr pārliecinieties, ka visi logi ir aizvērti. Lai gan lielākajai daļai daudzdzīvokļu māju ir durvju kodi vai slēdzamas kāpņu telpas, tomēr tas nevar pilnībā pasargāt mājokli no garnadžiem. Ja braucat svinēt svētkus pie draugiem, drošības labad informējiet par to vērīgu kaimiņu, lai pieskata jūsu mājokli.

Lai šogad iedzīvotājus pēc Jāņu svinībām, kad nereti daudz tiek lietots alkohols, aicinātu kārtīgi izgulēties un nebraukt reibumā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar grupu «Bermudu divstūris» rīko kampaņu «Ballējam – izguļam». Tajā mūziķi pārfrāzējuši populāru dziesmu, tajā skan pamudinājums: «Šodien mēs midzinām, midzinām tos, kas sev var skādēt.” Kampaņu «Ballējam – izguļam» rīko CSDD sadarbībā ar Valsts policiju.

«Šī gada statistika liecina, ka piecos mēnešos reibumā izraisītas 240 avārijas, kurās ievainoti 77, bet gājuši bojā pieci cilvēki. Salīdzinot ar 2018. gada attiecīgu laika periodu, reibumā izraisīto avāriju skaits ir samazinājies par 10%,» atklāj CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Ne ūdens, ne ēdiens, ne arī sporta aktivitātes vai kādas citas nodarbes nemazina alkohola koncentrāciju asinīs. Tādēļ kampaņa aicina: «Svini, kārtīgi izgulies un tikai tad sēdies pie stūres!» Arī daudzi šoferi apstiprina, ka miegs ir vienīgās «zāles» pret reibumu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policisti un Pašvaldības policija šajās dienās darbosies divtik aktīvi, jo Bauskā rit pilsētas 410. jubilejas svētki. Iedzīvotājiem un viesiem jāņem vērā, ka 22. jūnijā, kad pievakarē no Korfa dārza uz Bauskas pilskalna parku vedīs svētku gājiens «Kad Bauska 410 svin, tās atspulgos mēs uzplauksim», uz laiku tiks slēgta satiksme, lai nodrošinātu gājiena dalībnieku drošību.

Stāsta Egīls Gailis, Kārtības policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs: «22. jūnijā jau no plkst. 18 tiks slēgta Dārza iela posmā no Slimnīcas ielas līdz Salātu ielai. Pulksten 19 sāksies gājiens uz pilskalnu, tur, kur dosies tā dalībnieki, satiksme tiks ierobežota uz gājiena brīdi. Gājiens virzīsies pa Dārza ielu, tad pa Slimnīcas ielu, Zaļo ielu un Uzvaras ielu, kamēr nonāks pilskalnā. Pēc gājiena satiksme tiks atjaunota.»

Šeit, Bauskas pilskalna parkā, izskanēs svētku oficiālā daļa, kā arī īpaši pilsētas un novada svētkiem radīts laikmetīgās dejas multimediāls uzvedums «Starp trijām upēm un debesīm».            

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas