Likvertenu mežā uz takas atrod bīstamu šķērsli 2

Svētdien, 6. decembrī, baušķenieku Kalēju ģimene, pastaigājoties pilsētai tuvajā Likvertenu mežā, uz takas uzgājusi metāla priekšmetu – plāksni, kurā ieskrūvētas trīs resnas skrūves, kas ar aso galu pavērstas uz augšu.

«Gājām pa Pēlēko taku un aptuveni pēc simt metriem pamanījām šo nomaskēto «ezi». Tas  apdraud velosipēdistus un motobraucējus, uz tā uzkāpjot, var savainoties gan gājēji, gan dzīvnieki. Iespējams, tā ir vēršanās pret tiem, kas izārda meža virssedzi, taču šāda problēmu risināšana man šķiet nepieņemama,» teic Kaspars Kalējs, kurš parūpējies par «eža» novākšanu no apvidus.
Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska atklāja, ka par šo gadījumu uzzinājusi sociālajā tīklā «Facebook». «Vecsaules sils ir bijis un arī joprojām ir kā magnēts atkritumu izmetējiem. Šajā apvidū nav novērota motociklu vai kvadraciklu intensīva pārvietošanās. Arī sūdzības par trokšņiem nav saņemtas,» stāsta L. Vasiļauska. Viņasprāt, atradums vairāk saistāms ar atkritumu problēmu.

Bauskas pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis apliecināja, ka policijā nav saņemti izsaukumi par izbraukātām takām Likvertenu silā, nav arī informācijas par personām, kuras  to varētu būt izdarījušas.

«Pašvaldības policija Likvertenu silu mēdz apsekot, lai konstatētu, vai teritorijā nav izmesti atkritumi. Tā ir likumsargu brīvprātīga darbība, kas nav noteikta kā obligāta,» pauž B. Ostrovskis. Viņš akcentēja, ka būtu pareizi uzreiz informēt pašvaldības policiju, lai izbraucot būtu iespējams konstatēt, kas ir minētās meža teritorijas tiesiskais valdītājs.

A/s «Latvijas Valsts meži» (LVM) mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde apstiprināja, ka ir informēti par šo gadījumu un uzņēmums ir vērsies tiesībsargājošās institūcijās. «Zināma arī Likvertenu sila nozīmība Bauskas novada iedzīvotājiem, tāpēc, vērtējot riskus, esam gatavi izvērtēt brīdinājuma zīmju izvietošanu. Atbildīga izturēšanās pret meža resursiem un vērtībām ir būtiska, un tas ir viens no LVM kā atbildīga meža apsaimniekotāja uzdevumiem,» atzīmē E. Linde. Viņš atzīst, ka saskaņā ar Meža likumu motobraucēji droši drīkst pārvietoties pa dabisko brauktuvi, kas ir ne vairāk kā četrus metrus plata neizbūvēta brauktuve meža apsaimniekošanas un aizsardzības, piemēram, ugunsdzēsības, vajadzībām. No šīs dabiskās brauktuves nedrīkst nobraukt, kad ir ieviesti ierobežojumi ugunsnedrošības periodā un putnu ligzdošanas laikā.

E. Linde akcentēja, ka šķēršļu izvietošana neesot risinājums, jo tie apdraud braucēju dzīvību, tāpēc visus Latvijas iedzīvotājus viņš aicina iepazīties ar publiski pieejamiem LVM principiem «Motorizēto transporta līdzekļu lietošana LVM apsaimniekotajos mežos»: https://www.lvm.lv/images/lvm/sabiedribai/kodrikstmeza/motorizeta-transporta-lietosana-lvm-mezos-.pdf."

Pēdējā gada laikā līdzīgi pašdarināti durkļi šaurajos meža ceļos, ko iecienījuši motobraucēji, Latvijā nav rets atradums. Tiek pieļauts, ka, visticamāk, tos izgatavo un izvieto vietējie iedzīvotāji, kuri nevēlas klausīties krosa motociklu motoru rēkoņu. Janvārī Madonas novadā gāja bojā kvadracikla vadītājs, kurš iebrauca pār ceļu novilktā trosē. Savukārt februārī norisinājās diskusija «Par saudzīgu mototransporta pārvietošanos Latvijas mežu ceļos», kurā mežu apsaimniekotāji un motoklubu pārstāvji vienojās par kopīgu sabiedrības izglītošanu, kur un kā drīkst braukt apvidū.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

op

tie , kas to nolika- pašim plāksni vienā vieta,

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.11 17:33

Vietējās ziņas