Likvertenu mežā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas

Bauskas novada Vecsaules pagasta Likvertenu mežā 2. un 3. februārī notiks Bauskas 53. kājnieku bataljona zemessargu mācības. Tās vadīs 53. bataljona instruktori, portālu informēja Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljona komandieris Elmārs Popakuls.

Tā būs zemessargu pamatapmācība lauku kauju iemaņās, nodarbes iecerētas ar izdzīvošanas elementiem, tādēļ arī nakšņošana būs Likvertenu mežā. Pēc iebildes par ziemīgajiem laikapstākļiem majors iesmejas: «Mēs taču esam karavīri!» Būšot dažādi taktiskie uzdevumi, arī nakts nodarbības.

No rīta un pa dienu būšot dzirdami šāviņi, naktī centīšoties netrokšņot, bet tomēr kādas aktivitātes arī būšot. Plānots ļoti intensīvs apmācību gads, nodarbības būšot katru mēnesi – pēc divām nedēļām, ik pēc nedēļas.

«Tāpēc sabiedrību informējam, lūgums tam visam pieiet ar sapratni un nebaidīties. Mācību dienās liela varbūtība satikt zemessargus, galvenais, lai cilvēki nesatrauktos. Neskaidrību gadījumā var zvanīt uz 53. kājnieku bataljona dežūrdaļas tālruņiem 26662813, 26608612,» rosina E. Popakuls.

Par bāzes izveidi Vecsaulē majors skaidro, ka «viss ir procesā, zemesgabalus Aizsardzības ministrija ir pārņēmusi, ir arī pārņemts no Bauskas pašvaldības zemesgabals šautuves izbūvei. Bāze ir projektēšanas stadijā, viss ir procesā». Konkrētus gadskaitļus E. Popakuls gan neņēmās nosaukt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas