Likvidē Bauskas kristīgo pamatskolu 60

Direktores Ineses Lavrinovičas asaras balsī un paļaušanās uz Dieva vārdu nebija pietiekamas kristīgās skolas saglabāšanai. Ar minimālu - divu balsu - pārsvaru 24. februāra Bauskas novada domes sēdē deputāti nobalsoja par Bauskas kristīgās pamatskolas likvidēšanu.Par likvidēšanu balsoja deputāti Jānis Feldmanis, Uģis Zeltiņš, Gintauts Tarvids, Jānis Rumba, Uldis Kolužs, Juris Cielavs, Raitis Ābelnieks, Egils Millers un Inese Dombrovska. Par skolas saglabāšanu balsoja deputāti Vera Grigorjeva, Valdis Veips, Ārija Gaile, Alvis Feldmanis, Vera Purmale, Rudīte Čakāne un Juris Landorfs. Balsojumā atturējās Tija Milgrāve. Pirms balsošanas deputātus uzrunāja skolas direktore I. Lavrinoviča: «Es atkal te stāvu jūsu priekšā un varu vien pateikt, lai notiek Dieva prāts. Vēlos tomēr pavaicāt, vai mums visiem ir tiesības neņemt vērā 90 skolēnu vecāku viedokli. Lūdzu, deputāti, padomājiet par bērniem. Esmu pārliecināta, ka kristīgajai skolai mūsu novadā jābūt.» Uzrunas laikā direktores acīs vairākkārt bija asaras.Deputāte Vera Grigorjeva, iestājoties par kristīgās skolas pastāvēšanu, pauda uzskatu, ka jārespektē vecāku viedoklis: «Mūsu rīcībā nav konsekvences. Ja ļaujam pastāvēt skolām, kurās ir mazāk bērnu nekā kristīgajā skolā, tad kādēļ tagad esam par tās slēgšanu.» Tāpat viņa uzsvēra Dieva vārda nozīmes pieaugumu sabiedrībā. Deputāts Raitis Ābelnieks aicināja izvērtēt izglītības sistēmu novadā kopumā. Skolēnu skaits samazinās, skolas nākas slēgt. Tāpēc jādomā, kur šī likvidēšana būs mazāk sāpīga - pilsētā vai laukos. Tāpat viņš aicināja ņemt vērā saspringto situāciju novada budžetā.

Pievieno komentāru

Komentāri 60

Krixijs

Kristine es sai skolaa nomacijos vairakus gadus ... un sapratu ka ir vecaki kas nevar atlauties dizas skolas .. un kristiga skola bija ka glabins visam .. skolotaji atsaucigi .. nezinu kadel tiesham visas parejas mazakas skolas sledz ciet ,kur ir vel mazak skolenu nekaa saja skola .. un kristigo skolu .. kur ar katru gadu nak jauni skoleni ...tiek slegta tas tiesham sanikno .. :@ vai deputati pashi nojaus ko nodara atnemot so skolu .. :@

pirms 9 gadiem, 2011.05.24 09:16

bāc

Zinu to , ka Rumba ir totālais karjerists. Pamatskolā tik ļoti centās ietekmēt pedagogus pret bijušo direktori , solīdams saulainu tāli, bet esam , kur esam . Mums kauns

pirms 10 gadiem, 2011.02.27 21:00

ES

Bauskā ir daudz labu skolu, ko var čīkstēt, bija jāslēdz un viss. Kaut kāda dieticīgo skola, vajag sagatavoties dzīvei un mācīties normālā skolā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.27 15:19

tfu

Beidziet, Grigorjevu saime, te slavināšanas odas dziedāt.
Balsoja par, jo skaidri zināja , ka būs pietiekoši tie, kas nebūs tik viltīgi un balsos tā kā diktē dzīve.

pirms 10 gadiem, 2011.02.26 14:22

Jānis Rumba, pats direktors Bauskas Pilsētas pamatskolai un nobalsojis PAR skolas slēgšanu??? Kādreiz viņš nebija tāds cilvēks,kad vēl matemātiku man mācija, tagad uz ielas ejot izliekas mani pat nepazīstam, kad sveicinu........būtu nokaunējies par savu rīcību.
Tija Mīlgrāve arī direktore Īslīce pamatskolai, atturējusies no balsojuma(arī mana bijusī pedegoģe, kad mācījos Bauskas pamatskolā-mājturības skolotāja), vai tad tā darās pedagogi???
Vienīgais ko varu piebilst ka Vera Grigorjeva, man paties prieks, ka vismaz viņa atbalsta mūsu bērnu izglītību un saprot cik dzīvē liela vērtība tā ir. Malacis Grigorjevas kundze, turieties pretim šiem iedomu kalngaliem, kuri neatcerās no kuras vietas paši cēlušies....

pirms 10 gadiem, 2011.02.26 14:10

UHam

Latvieši ir samērā pasīva, neizlēmīga, nedroša biznesa uzsakšanā tauta ar lielām ambīcijām un prasībām pret citiem
nevarētu jau teikt, ka šis neatbilst patiesībai, bet varbūt tomēr savilksi vienādības (vai nevienādības) starp darīšanu un naudas trūkumā novājinātu tautu. Paskaties apkārt! Savu eksistenci beidz lieli un senāk plaukstoši uzņēmumi, vai tiešām domā, ka šādos apstākļos uzsākt biznesu ir iespējams vēl jo vairāk ņemot vērā valsts iniciatīvas trūkumu uzņēmējdarbības atbalstam un VĒL JO VAIRĀK ņemot vērā konkrētās Bauskas atrašanās vietu un iedzīvotāju skaitu. Mūsdienās varam Latvijā domāt tikai par uzņēmējdarbību, kas vērsta un eksportu, bet cik daudzi to VAR PAVILKT?

pirms 10 gadiem, 2011.02.26 13:38

uh

Sunim Kas tavu prāt ir kapitālisms? Tas, ka forumā vari izrieties un izsaukāties tas tiešām nav kapitālisma galvenā iezīme .:)
Palasi , ko par mums raksta tādos žurnālos, kā The Ekonomist, Forbes utt, tad var būt sapratīsi ko gribēju pateikt (bet var būt arī nesapratīsi). Ne visai sen bija raksti par Latviju,viena no domām: latvieši ir samērā pasīva, neizlēmīga, nedroša biznesa uzsakšanā tauta ar lielām ambīcijām un prasībām pret citiem . To ka esam bedrē ir skaidrs, tikai jāatceras, ka lai kaut ko mainītu vispirms jāsāk ar pārmaiņām sevī, savā attieksmē pret darbu, un tad prasīt no citiem.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 19:36

redzams jūtams, ka tautas prātu un dzīvesveidu uzskatus pārņem sosiālismsm .. drīz komunisti augs kā sēnes --- neko nedarīt tik prasīt --

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 19:28

tenieks

Kam vajadzigi Bauskai divi muzeji. Pietiktu ar Bauskas pili. Kuru likvidet? Iesaku Abelniekam to darit labpratigi neorganizejot kaut kadas parakstu savaksanas kampanas labojumiem Satversme. Sava pamatdarba bez kafijas malkosanas cita nav ko darit. Ari citi itka muzeja darbinieki aizpilda skolotaju un velns vel zina kadus amatus. Un kas tagad notiks ar Kristigas pamatskolas celtni vai to uzturet nevajadzes? Skolotaji, skoleni - tas ir nieks, galvenais, ka tagad priecigs ir Abel nieks!

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 18:23

direktoriene taču teica, ka lai notiek Dieva prāts! Acīmredzot Bārdainais tur augšā saprot, ka šī skola ir nerentabla un nekvalitatīva izglītības nodrošinātāja. Kāpēc tad tagad jāraud?

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 17:27

suns-funs

uh Pats Tu esi tāds, kas besī ar savu nekānesaprašanu! Vispirms jau - ne visi ir dzimuši, lai kaut ko radītu, izveidotu un ne visiem tas arī būtu jādara. Ir biznesmeņi un ir darbinieki, strādnieki, sauc kā gribi, un tā ir normāla situācija kādai tai arī būtu jābūt. Jau tā ekonomiskais faktors valstī ir bēdīgs, bet šie lēmumi - pašvaldības iestāžu likvidēšana, darba vietu likvidēšana pašvaldības institūcijās - ir pašvaldības kompetence un ja pat viņiem nerūp sava novada iedzīvotāji, tad ko? padomā ar savu trulo paurīti cik Bauskas novadā (bez pašvaldības institūcijām) ir uzņēmumi, kuri reāli spēj nodarbināt cilvēkus kā ar augstāko, tā arproftehnisko izglītību? Uz rokas pirkstiem var saskaitīt! Tas, ka cilvēki darba meklējumos aizvien vairāk plūdīs prom no novada un ar savu IIN pienesumu pašvaldības budžetam nepienesīs, to tu, dunduk, laikam nesaproti. Radītājs! ja jau visi būs tādi radītāji, kurš tad uz viņiem strādās. neko nesaprot no kapitālisma tik gudri di....

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 17:01

uh

Atkal niens ar savām darba vietām. Tu pats izveido , gudriniek, darba vietas un es nākšu pie tevis strādāt! Vai galviņa nenes kautko tādu veikt , pierastāk -dodiet gatavu? Kā mani kaitina tie, kas neko netaisās domāt, radīt , tikai kritizē un pieprasa visu gatavu un vēl atbilstoši ES standartiem. Atrofejās izdzīvošanas instinkts, sociālā sistēma to piebeigs un grimsim tālāk mēslos, bet paši neko nedarīsim. Kauns lasīt reizēm !

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 15:48

pusbads

Es noteikti nevēlēšu šos kadrus. Šoreiz atmiņa nepievils. Kas notiek Bauskā ? Cik jaunas darba vietas deputāt palīdzējuši izveidot?

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 15:33

absolvents, nu jau inženieris.

absolvent, Tu tur pavadīji 10 gadus, tāpat kā es! :)

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 14:53

*

Tiem, kas TIK jau nu ļoti pateicīgi Verai Grigorjevai:
Lai dievs atpestī , lai mums būtu TĀDI cilvēki vairāk pašvaldībā. Paskatamies štatu satrakstu viņas valdījumā esošā 2.vsk. - algu sarakstā Grigorjevi strēķiem, un vēl māsas-māsīcas-tantes. Dod tik varu - visa pārvalde būs vienā uzvārdā. Lapsa.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 13:48

viņa

Pilnīgi piekrītu skolas absolventam! Iepriekšējā skolas direktore tiešām bija ļoti profesionāla, prasīga un precīza savā darbā.
Varbūt, ka varēja izdarīt secinājumus agrāk un vēl kaut ko mainīt, jo ne jau skolēni vainīgi pie
skolas vadības darba stilla. ļoti žēl skolēnu labo skolotāju. Vēlu izturību Jums šajā grūtajā laikā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 12:47

Absolvents (2006.g)

Žēl, ka mana mīļā skola ir likvidēta!
Varu teikt tikai lielu paldies skolai, kurā pavadīju 9 gadus. Paldies par izglītību, paldies par kristīgo ievirzi. PALDIES!
Paldies bijušajai direktorei I.Kalniņai - jo es tiešām noņemu cepuri viņas priekšā, kā direktorei, kā angļu valodas skolotājai! Piekrītu, ka pēc I.Kalniņas aiziešanas no direktores amata skolā sākās pārmaiņas uz slikto pusi, lai arī kā to negribētos atzīt!Diemžēl!

Jau esmu students un varu likt roku uz sirds - zināšanas, ko ieguvu šajā skolā man palīdzēja un joprojām palīdz!
Starpcitu, vidusskolas laikā B1V man bija labākas atzīmes, kā šajā skolā - tāpēc arguments, ka Kristīgajā skolā ir zema izglītības ieguves kvalitāte ir PILNĪGI ABSURDS UN NEPAMATOTS!!!

Žēl, ka neievēroju, ka notiek īpaša sapulce (-s), tikšanās. Būtu atmetis visas skriešanas malā un braucis uz Bausku. Jo es noteikti esmu šīs SKOLAS PATRIOTS!

Ļoti skumīgi, ka kaut kas tāds notiek ar manu mīļo skolu! SKUMĪGI!


Vienmēr atmiņās atceroties skolu,

Kristīgās skolas absolvents
(2006.g.)

pirms 10 gadiem, 2011.02.25 12:35

Vietējās ziņas