Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Likvidē Bauskas Tūrisma informācijas centru 22

Pašvaldības iestāde «Bauskas Tūrisma informācijas centrs» (TIC) līdz 31. martam ir likvidējama. Par to nobalsoja deviņi no 17 deputātiem Bauskas novada domes sēdē 24. februārī.Šāds lēmums gan nenozīmē, ka vispār likvidēta tiek tūrisma nozares pārraudzība novadā. Turpmāk Bauskas TIC būs Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja struktūrvienība. Domes sēdē izvērtās diskusija, vai tomēr labāk TIC neatstāt kā atsevišķu iestādi, vai arī pārveidot par administrācijas struktūrvienību.  Deputāte Vera Purmale vairākkārt uzsvēra, ka tā nav nopietna iestāde, kurā ir tikai vadītājs un viens darbinieks. Deputāts Juris Landorfs iebilda, ka darbinieku skaits nevar būt noteicošais lēmuma pieņemšanā. Viņš vēlējās zināt, kādi ir šādas rīcības argumenti, kāds iespējams ekonomiskais efekts. Deputāts Uldis Kolužs iebilda, ka nebūtu īsti pareizi TIC pakļaut novadpētniecības muzejam, jo TIC darba specifika ir daudz plašāka nekā muzejā. Reorganizācijas izstrādes plāna darba grupas vadītājs Jānis Feldmanis savā skaidrojumā neko neminēja par iespējamo ekonomisko ieguvumu. Viņš tikai piebilda, ka TIC tāpat kā muzejs ir pakalpojumu sniedzējs iedzīvotājiem, bet novada administrācijai šādas funkcijas nav. Tādēļ arī veikta šī reorganizācija.Par TIC likvidēšanu, iekļaujot to kā struktūrvienību Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā balsoja deputāti Juris Cielavs, Vera Purmale, Gintauts Tarvids, Uģis Zeltiņš, Jānis Feldmanis, Raitis Ābelnieks, Vera Grigorjeva, Ārija Gaile un Alvis Feldmanis. Pārējie astoņi deputāti bija pret šādu lēmumu. TIC direktore Inese Turkupole-Zilpure pēc domes sēdes «Bauskas Dzīvei» atzina, ka respektē deputātu lēmumu: «Turpināšu strādāt un darīšu visu, lai izpildītu savu pamatpienākumu: nodrošināt mūsu klientiem, pašmāju un ārzemju tūristiem, maksimāli daudz informācijas par atpūtas iespējām, apskatāmajiem objektiem mūsu novados. Galvenais, lai ir iespēja strādāt.» Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Baiba Šulce atzina, ka jaunās struktūrvienības krietni palielinās viņas saimniecību. Kādas konkrēti būs šis izmaiņas, kā darbs būs jāorganizē, viņai pagaidām nekas nav stāstīts. Izvērtējot jaunpienācējus, B. Šulce atzina, ka TIC līdz šim ļoti labi strādājis tāpat arī varēs turpināt. Savukārt par «Lejenieku» muzeju jādomā, kā vasarā tam piesaistīt darbiniekus, lai muzejs spētu apkalpot vairāk tūristu. Tāpat jādomā, kā darīt muzeju atpazīstamāku tā potenciālajiem apmeklētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

otrādi

TIC vajadzētu būt virs muzeja, jo viņi informē un uztur saikni ar potenciālajiem tūristiem, zina kādus objektus ieteikt un ko apmeklēt. Tā ir Igaunijā, Lietuvā u.c.

pirms 9 gadiem, 2011.02.27 13:51

lita

tādus centrus un centriņus vajag apvienot proporcijā - 10 :1. Ja desmit visādus saliks kopā, tad arī centru vēl pietiks, turklāt administrētāju būs 10x mazāk.

pirms 9 gadiem, 2011.02.27 09:31

Ja jau jāapvieno tikai tāpēc, ka strādā divi darbinieki, tad kompetenču centrā, arī tikai trīs darbinieki, pievienojam ar kadiem juristiem, vienu vadītāju nost - ietaupīsim...

pirms 9 gadiem, 2011.02.26 22:35

ja žuŗļists šitādu virsrakstu ieliek, tad tiešām var padomāt ka Tūrisma centru likvidēs ..bet ta taču nav!

pirms 9 gadiem, 2011.02.26 21:38

jautrais

Gribu redzēt , kā tiks izmantotas sporta skolas telpas. Vai sporta skolas darbinieki atradīsies sporta kompleksos?

pirms 9 gadiem, 2011.02.26 13:28

kā nu kurš

Otrdien, 1. martā pulksten 11 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atklās jauno Rīgas tūrisma informācijas centru (Rīgas TIC), kurš atradīsies M.Čehova Rīgas krievu teātra telpās (Kaļķu ielā 16).

Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes locekle Vita Jermoloviča stāstīs par tūrisma informācijas iegūšanas iespēju paplašināšanu, centra funkcijām, uzdevumiem un darbības principiem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.26 11:49

l

taa jau nav likvideeshana, vienkaarshi cik saprotu paarceljas uz citaam telpaam, un tas ir normaali

pirms 9 gadiem, 2011.02.26 07:13

jautājums

Mums tagad visu likvidē, neko nevienam vairs nevajag? muzeju jau arī rīt taisiet tik ciet, priekš kam to vajag? Neko taču nevienam nevajag- tāda ir deputātu loģika un turpina "gudri"' spriest tālāk. Vajag gan, un vajadzēs arī nākotnē. Mēs augam kā aitas, kā daudz stulbu aitu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 21:56

pilnīgi riebj

pajolīši, zāģē zaru, uz kā paši sēž, cilvēki,darbu meklējot pametīs šo nostūri, kur tad tai nabaga domei piķis radīsies,ja nebūs ,kas nodokļus šeit maksā.no kā tad maksās savas prēmijas un milzīgās aldziņas

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 20:04

ja žuŗļists šitādu virsrakstu ieliek, tad tiešām var padomāt ka Tūrisma centru likvidēs ..bet ta taču nav!

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 19:23

112

Visu tik likvidē, skolu, tūrismu, ko nākamo DOMI?!

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 19:07

jobens bobens

kādas funkcijas ir novada domei? ko viņi var nodrošināt ? tērēt naudu to gan ?

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 18:34

nevajag fantazēt

Būvvalde nav vairāku novadu kopīga iestāde. Bauskas būvvalde ir Bauskas novada iestāde. Ko tad pati palīdi, ja jau raksti, ka esi zem muzeja! :))

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 16:47

Fantastika

TIC vajadzēja būt vairāku novadu apvienotajai iestādei, tāpat kā būvvalde. Zem muzeja TIC būs tikai muzeja lietošanā, bez tam diez vai muzeja nolikumā ir kaut kas ierakstīts par TIC pakalpojumu sniegšanu. Vai tiešām Bauskas novadā ražo automašinas vai iegūst naftu, ja tos, kas organizē tūristu piesaisti, jāpadzen zem galda? P.S. Dome ir priekš tam, lai ne tikai sniegtu pakalpojumus, bet arī kalpotu iedzīvotājiem! Vai otrādi? Atkal sajuka!

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 16:32

Nu gan!

Var redzēt, ka komentētāji ir tikai virsrakstu izlasījuši! :))

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 16:07

Mūrs

Nē,viņus ievēlēja, lai tie slaucītu Bauskas ielas, tīrītu kanalizācijas, pēc izsaukuma izbrauktu salabot santehniku, salāpītu zeķes kādam ...

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 16:04

HAU!

novada administrācijai šādas funkcijas nav...

Un kādas ir funkcijas novada domes administrācijai?

Sēdēt? Tērēt nodokļu maksātāju naudu savām algām? FUI!

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 15:57

Vietējās ziņas