Liliju svētkos godinās Vecumnieku novada desmitgadi un simbolisko ziedu 3

Papildināts viss teksts.

Tradicionālie, jau 14. liliju svētki Vecumniekos šovasar izsmaržos un izskanēs, kā arī gardas un krāšņas vērtīs divas dienas – 12. un 13. jūliju.
Sarīkojuma programmā uzsvērta dzimšanas dienas tēma, jo jūlijā aprit desmit gadu, kopš Vecumnieku novada administratīvajā teritorijā apvienojās sešas bijušās pašvaldības – Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasts.


Tvīda velobrauciens noslēgsies ar pikniku
Piektdienas, 12. jūlija, vakarā ikviens aicināts piedalīties trešajā tvīda velobraucienā, kam šogad dots nosaukums «Pop-up ziedu balle». Vita Vēvere, Vecumnieku tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja, atklāj, ka maršruts sāksies no tautas nama. Brauciena laikā būs iespēja paciemoties vietējo ziedu mīļotāju dārzos, bet pēc tam visi pulcēsies piknikā kādā vien organizatoriem zināmā vietā.

Par pop-up ziedu balles ideju stāsta V. Vēvere: «Noslēpumā turētā pop-up piknika norises vieta netiek atklāta līdz pat pēdējam brīdim. Lai ļautos intrigai un piedzīvotu pārsteigumu, interesenti aicināti būt aktīvi velobrauciena dalībnieki. Gatavojoties šim notikumam, noteikti jāpadomā par puķainiem tērpiem, rotām un citiem aksesuāriem, jo ziedu ballei piedien skaisti un vasaras pārņemti cilvēki. Tā nebūs tradicionāla balle ar dejām, bet gan vakara baudīšana īpašā gaisotnē. Par to gādās mūziķi Anna Krista Ostrovska un Dominiks Jarmakovičs. Organizatori iecerējuši sagādāt mazus pārsteiguma mirkļus ikvienam pop-up ziedu balles apmeklētājam.» Dalībnieki aicināti parūpēties par sava piknika groza saturu, jo «šī ir tā reize, kad kūciņas un saldi augļi itin labi piestāvēs vakara baudīšanai».


Ratiņu parāde un kūku degustācija
Daudzveidīga un piepildīta ir sestdienas, 13. jūlija, programma. Tradicionālajā tirgū varēs iegādāties vietējo saimnieku lauku labumus, kā arī liliju sīpolus un ziedus. Parkā aiz tautas nama, kur tiks izbūvēta estrāde un iekārtots deju placis, novadu svētkiem ar bungu dārdoņu modinās enerģiskā grupa «Harta». Ikviens varēs izvingroties zumbas ritmu pavadībā. Ratiņu gājienā, kas sāksies pie Vecumnieku vidusskolas, «ielās izies bēbīši», tālab aicinātas piedalīties visas novada māmiņas un mazās meitenes, kurām leļļu ratiņos ir rotaļu mazulis.
 
Īpašs notikums būs novada kūku meistaru dižošanās ar gardām un skaistām svētku tortēm, ko pēc tam ikviens varēs nobaudīt. Vēsma Petruševica, pavāre un novadā zināma konditore, «Bauskas Dzīvei» teic, ka aicinājumam atklāt savu talantu kūku cepšanas mākslā atsaukušies necerēti daudz dalībnieku.

«Bija domāts, ka kūku gatavošanā varētu piedalīties desmit meistaru, lai tas simboliski sasauktos ar novada gadskārtu, taču saņemti piecpadsmit pieteikumu. Savu izdomu rādīs saimnieces un arī saimnieki no Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumnieku pagasta; žēl, ka neviena nav no Bārbeles un Kurmenes. Apmeklētāji tortes varēs apskatīt, degustēt un izzināt receptes, taču novada dzimšanas dienas kūkas netiks salīdzinātas un vērtētas; tās visas būs gatavotas no sirds savam un citu priekam,» teic aktivitātes koordinatore V. Petruševica.


Floristi priecēs ar apjomīgiem interjera objektiem

Kā ik gadu, arī šajos Liliju svētkos klātesošos pārsteigs floristu radītie darbi, kas šoreiz būs neparastāki, kā citkārt. Līga Lauriņa, tautas nama floristikas studijas vadītāja, teic, ka šogad norisināsies floristu festivāls, nevis konkurss un galvenā būs kvalitāte, nevis kvantitāte, tāpēc no komandām, kas pieteicās, atlasītas desmit labākās.

«Lai darbi būtu kvalitatīvi un lai floristiem šie svētki nebūtu tik stresa pilni, kā citreiz, dalībniekiem nebūs jācīnās par labākās komandas titulu, turklāt uz festivālu jāierodas jau ar nolikumam atbilstīgi izstrādātu vienu interjera objektu, bet otram jābūt jau sagatavotam, lai to varētu pabeigt divu stundu laikā. Tā kā sarīkojuma programma ir bagātīga, arī floristi varēs to baudīt un iesaistīties aktivitātēs, jo citus gadus, vairākas stundas cītīgi veidojot darbus, maz iznācis no tā visa ko redzēt. Gribējās, lai desmit gadi novadā skaisti izskan arī floristiem,» uzsver L. Lauriņa. Festivāla dalībnieki tautas nama priekšā izvietos savas radošās kūkas – interjera objektu «10 kūkas un viena svecīte».

Obligāts noteikums ir liliju ziedu izmantošana, turklāt objekta vismaz vienai dimensijai ir jābūt ne mazākai par pusotru metru. Savukārt interjera objekts «Sveiciens novadam 10 gadu jubilejā» tiks uzstādīts parkā; šis dekoratīvais darinājums būs vēl vērienīgāks – garumam, platumam vai augstumam ir jābūt vismaz diviem metriem. Šoreiz atšķirīgs piegājiens arī materiālu izvēlē, kas floristiem «dos brīvākas rokas», jo mainīta izejvielu proporcija. Meistariem jāliek lietā 70 procentu dabas jeb florālie un 30 procentu rūpnieciskie materiāli; iepriekš šī attiecība bija 80 un 20 procentu.


Kultūra saplūdīs ar sportiskām aktivitātēm
Liliju svētkos garlaicīgi nebūs ne bērniem, ne pieaugušajiem. Izskanēs muzikāla izrāde mazajiem skatītājiem «Krustmāte Agate un draugi», novada amatiermākslas kolektīvu koncerts «Mēs esam ķirsītis novada kūkā» un Vitas Baļčunaites koncertprogramma «Uz vienotas frekvences». Noslēgumā – balle kopā ar grupu «Starpbrīdis» un Ainaru Bumbieri.

«Ikviens aicināts baudīt svētku programmu, iepirkties vietējo ražotāju un amatnieku tirdziņā, priecāties par floristu festivāla darbiem, apskatīt liliju ziedu izstādi un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pieaugušo gleznošanas studijas dalībnieku veidoto ekspozīciju «Man patīk…», iemēģināt roku mandalu zīmēšanā radošajā plenērā pie mākslinieces Indras Zālītes. Tāpat būs iespēja aktīvi sportot, spēlējot strītbolu, volejbolu, piepūšamo futbolu. Visas dienas garumā norisināsies Liliju kausa izspēle dārta sacensībās, atrakcijas bērniem; ar aktivitātēm priecēs Zemessardzes 53. kājinieku bataljons,» daudzās iespējas sarīkojuma piedāvājumā uzskaita V. Vēvere.

Ciemos ieradīsies pašvaldību pārstāvji no Kokneses, Iecavas, Rundāles, Bauskas novada, kā arī draugi no Baldones un Lietuvas, līdzi vedot dāvanu – pašmāju mākslinieku priekšnesumus.

Lai svētki būtu pieejami ikvienam, šoreiz visa darbošanās norisināsies Vecumnieku centrā pie tautas nama un parkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

RE

Jo grandiozāk, jo lielāka izgāšanās !

pirms gada, 2019.07.10 23:09

Vietējās ziņas