Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Linkaits Zemgales plānošanas reģionu informē par valsts autoceļa tīkla attīstību 7

Latvijā paredzēts veidot ātrgaitas valsts ceļu "mugurkaulu" starp lielākajām pilsētām, informēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Kā aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā (SM), otrdien Linkaits kopā ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) vadību apmeklēja Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdi Iecavā, lai diskutētu par Latvijas valsts ceļu tīkla attīstību periodā no 2020.gada līdz 2040.gadam.

LVC valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis norādīja, ka satiksmes intensitāte uz autoceļiem palielinās, līdz ar to ir būtiski izvērtēt, kur jau tuvākajās desmitgadēs varētu tikt izbūvētas šosejas ar atdalītām brauktuvēm un divlīmeņu pārvadiem. 

SM speciālisti turpina darbu pie ceļu tīkla izvērtējuma un ir sākuši strādāt pie normatīvo aktu pārskatīšanas un priekšlikumu to grozījumiem izstrādes, lai veiktu esošā ceļu tīkla pārstrukturizāciju, ņemot vērā arī gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

Linkaits uzsvēra, ka pirmo reizi Latvijā top ilgtermiņa attīstības stratēģija Latvijas valsts ceļu tīklam, kas paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu "mugurkaulu" starp lielākajām Latvijas pilsētām un arī attīstīt reģionālo autoceļu tīklu. 

"Svarīgi ir radīt vienotu, pārdomātu vīziju, uz ko vēlamies tiekties. Tas ir priekšnoteikums, lai kopā ar Finanšu ministriju turpinātu aktīvu darbu pie papildus finansējuma avotu meklēšanas autoceļiem," pauda satiksmes ministrs.

Latvijas valsts ceļu attīstības vīzija ir apspriesta SM organizētajā publiskajā domnīcā. Pēc stratēģijas prezentēšanas plānošanas reģionos, to plānots apspriest Latvijas lielo pilsētu asociācijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Antons

Labāk būtu ātrgaitas mugurkaulu Ozolaine-Bārbele-Valle-Jaunjelgava noasfaltējuši... A to Latvijas valsts ceļi autoceļu Bārbele-Ozolaine jau ir saremontējusi un uzstādījusi ātrumu ierobežojošas zīmes "ātruma ierobežojums - 60 km stundā"! Vai varbūt tas ir paredzēts kā alternatīva "nepelnošajiem" fotoradariem?

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.22 19:00

Peteris

Anton,LAU uz savu galvu nevienu zimi neuzstada, tikai tas kuras liek LVC,ja nezini noskaidro , nevajag rakstit to par ko nesajedz

pirms mēneša, 2020.02.06 17:06

mjā

Jūtams attīstības plāns,,palīgskolas absolventu līmenī.
Bet iedziļinoties šajā plānā sapratu, dažu mazbērni ir jau nodrošināti...............

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.22 21:03

Kaitnieks

Šadiem sapņu projektiem- izpetēm, analizēm, prezentacijam, apspriedēm, plānošanai, apzelēšanai, komisijām, sēdēm līdz pusnaktij, ārvalstu vizītēm pēc pieredzes, vizualizāciju izstrādēm nauda vienmēr atradīsies, bet, lai savestu esošos grants ceļa posmus normālā darba kartībā tur naudiņas naf . LINKAITI kad būs asfalts Vecumnieki -Bauska?

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.22 23:22

Deglis

Cik nu tajā kartē var redzēt - Bauskai netiek plānots apvedceļš un absurds - ātrgaitas ceļš netiek plānots līdz robežai.

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.23 16:53

!

Ja labi ieskatās, tad tur var redzēt Bauskas apvedceļu, bet ātrgaitas ceļš ir paredzēts līdz Ārcei.

pirms 2 mēnešiem, 2020.01.24 09:56

Vietējās ziņas