LOK finansējumu saņems arī ūdensmotosportiste Ieva Millere 2

Pirmo reizi Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā 12 vietas rezervētas neolimpiskajiem sporta veidiem, paredzot dažādām federācijām no vienas līdz trim vietām. Latvijas ūdensmotosporta delegācija deleģējusi Ievu Milleri.

Ir skaidrs, ka šogad notiks Tokijas Olimpiskās spēles, kuras pandēmijas dēļ pārcēla no 2020. uz 2021. gadu. To savas valsts Jaungada uzrunā apliecināja Japānas premjerministrs Jošihide Suga. «Mēs pastāvīgi veiksim sagatavošanās darbus, lai aizvadītu drošas un komfortablas spēles,» teica J. Suga. Tokijas Olimpisko spēļu norise plānota no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Ar augstiem mērķiem
Ūdensmotosportiste Ieva Millere karjeru sāka Bauskas novada vienībā «Mēmeles sports» un ir cieši saistīta ar mūsu novadiem, bet nu jau vairākus gadus pārstāv Aizkraukles komandu «Motorsport77». Izcīnīti Eiropas un Latvijas čempiones tituli FR1000 laivu klasē.

«Man tas ir liels pagodinājums. Zinu, ka sportistiem sniegs atbalstu sporta medicīnas, sporta zinātnes un izglītības jomā. Šis atbalsts ļaus strādāt vēl mērķtiecīgāk, lai varu sasniegt augstākus rezultātus un attaisnot uz mani liktās cerības. Mērķis 2021. gadā ir kāpt uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena gan Latvijā, gan starptautiskajās sacensībās,» atbalstu novērtē I. Millere.

Ja situācija ar «Covid-19» saslimstību uzlabosies, ir cerības, ka šogad notiks pilnvērtīga ūdensmotosporta sezona.

Sapņus neatmet
Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā ir vairāki Bauskas novada pārstāvji un sportisti, kas savulaik savas gaitas sākuši mūspusē.

Vislielākā popularitāte pašlaik ir māsām Inesei un Jolantai Tarvidām, kas pārstāv tekvondo cīņas sportu. Viņas abas plāno 30. un 31. janvārī piedalīties Olimpisko spēļu atlases turnīrā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā: Inese Tarvida – svara kategorijā līdz 57 kilogramiem un Jolanta Tarvida – svara kategorijā līdz 67 kilogramiem. Abām sportistēm ir labas izredzes cīnīties par iekļūšanu Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Praktiski garantēta vieta braucienam uz Tokiju ir soļotājam Ruslanam Smolonskim, kas pašlaik trenējas Ventspilī. Nav atmetis cerību startēt arī soļotājs Raivo Saulgriezis, kas aizvada aktīvus treniņus telpās. Čehijā savus plānus kaļ daudzcīņas pārstāvis no Vecumnieku novada Reinis Krēgers, bet Iecavas novadā cerības piedalīties jau otrajā olimpiādē nav atmetis stenda šāvējs Dainis Upelnieks. Ja pavasarī pasaulē atsāksies sacensības, mēs noteikti varēsim sekot līdzi viņu mēģinājumiem sevi parādīt, bet augustā jau varēsim skatīt sportistu gaitas olimpiādē.

Kritiens Altenbergā

Kamēr daļa jau zina, ko pavisam noteikti grib panākt 2021. gadā, tikmēr citi tēmē uz 2022. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm, kas notiks Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Iespējams, arī tāpēc baušķenieks Dāvis Kaufmanis izmēģināja savus spēkus pilotēt bobsleja četrinieku kamanas, nevis divnieku, kā ierasts. Tiesa, Latvijas izlases treneris Eiropas kausos Jānis Skrastiņš atzīmēja, ka Altenbergā ir sarežģīta trase, kur nu vēl iesācējam.

Latvijas bobsleja izlasei jaunais gads sākās ne visai cerīgi – izlases sastāvā konstatēti «Covid-19» gadījumi, un tādējādi mājās bija jāpaliek gandrīz visai izlasei kā kontaktpersonām. Vienīgie, kas aizbrauca uz Eiropas kausa izcīņas posmu Altenbergā, bija Dāvja Kaufmaņa un Ivo Dana Kleinberga ekipāža. Braucienā, kas notika 7. janvārī, baušķeniekam, kā ierasts, bija labs starta laiks, bet trasē kamanas neizdevās tik labi savākt, un beigās astotā vieta. Otrajā dienā startēja ar vēl diviem stūmējiem – Reini Nunguru un Regnāru Kirejevu, bet rezultātā tikai 17. vieta. Neraugoties uz neveiksmēm, D. Kaufmanis Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā ir otrajā vietā.
 
Visbeidzot 9. janvārī notika Eiropas kausa posms četrinieku ekipāžām. Pirmajā braucienā D. Kaufmaņa vadītās kamanas finišēja 12. vietā, bet otrajā piedzīvoja kritienu un nefinišēja. «Altenberga ir Altenberga, krituši ne tādi vīri vien. Visu nedēļu Dāvis turējās, bet mači ir mači, sasprindzinājums, nervozitāte. Viņam jau pirmie mači kā pilotam tādā līmenī četriniekos,» komentēja J. Skrastiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jop

Nesapratu.bet Uvis Slakteris ir taču labāks braucējs un rezultāti sasniegtie augstāki!!!

pirms mēneša, 2021.01.15 17:41

jopā

Ja tu tālāk par 5 metriem neredzi , tad tev nesaprast.....

pirms mēneša, 2021.01.15 21:24

Vietējās ziņas