Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem par mājas aplaupīšanu Iecavas novadā

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļa 11. septembrī kriminālvajāšanas sākšanai Bauskas rajona prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par laupīšanu Iecavas novadā, kur divi vīrieši iegāja kādā privātmājā un, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem, nolaupīja mobilos tālruņus, zeltlietas un pagalmā esošo automašīnu «Nissan Navara», portālu informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

20. maijā likumsargi aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu aizturēja divus vīriešus, kuriem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums – Kriminālprocesa likuma 271. panta kārtībā.

Kā iepriekš tika ziņots, 16. maijā, pulksten 8.44 Iecavas novadā divi krievu valodā runājoši vīrieši, kuri savas sejas bija aizseguši ar maskām, iegāja kādā privātmājā un, piedraudot ar pistolei līdzīgiem priekšmetiem, pieprasīja naudu. Mājā tobrīd atradās arī suns, kurš mēģināja laupītājiem uzbrukt, tāpēc viņa virzienā tika raidīts šāviens, dzīvnieku neievainojot. Pēc tam bruņotie vīrieši nolaupīja zeltlietas, mobilos tālruņus un, iekāpuši mājas pagalmā esošajā automašīnā «Nissan Navara», devās Rīgas virzienā.

Pēc notikuma, apsekojot apkārtni, mobilie tālruņi tika atrasti aptuveni 200 metrus no mājām, bet automašīna tika uzieta nodegusi Baldones novada mežā.

Kā toreiz «Bauskas Dzīvei» stāstīja cietušās ģimenes pārstāve, vispirms vīrieši iegriezušies pie omītes, kas dzīvo blakus, prasījuši dzert, vecmāmiņa arī iedevusi. Tad nākuši pie viņiem, pie durvīm piegājusi desmit gadu vecā radiniece, pēc tam jau ģimenes galva. Tēvam pie pieres pielikts ierocis, prasīta nauda, viens vīrietis, draudot ar ieroci, pārmeklējis guļamistabu, otrs «uzraudzījis» pārējos ģimenes locekļus. Tika izšauts uz rotveileru, turklāt izskatījies, ka mērķē kaklā.

Veicot kriminālprocesuālās darbības un meklēšanas pasākumus, likumsargi Kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā 21. maijā aizturēja 1979. un 1992. gadā dzimušus vīriešus, kuriem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu piektdien, 11. septembrī, lieta tika nodota Bauskas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par laupīšanu un 253. panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt.  

Par šādu noziegumu izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez tās konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem un ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas