Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par septiņu mājokļu apzagšanu Vecumnieku, Rundāles, Ozolnieku un Bauskas novadā 1

Šī gada 14. oktobrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs kriminālvajāšanas sākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par sērijveida zādzībām no privātmājām. Aizdomās turētā vīrieša, kurš iepriekš par zādzībām un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem ir sodīts piecas reizes, vaina tika pierādīta septiņu noziedzīgu nodarījumu veikšanā, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Veicot kriminālprocesuālās darbības un meklēšanas pasākumus par sērijveida zādzībām no privātmājām, likumsargi 2019. gada 29. augustā aizturēja 1972. gadā dzimušu vīrieti, kuram nākamajā dienā tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šī gada 14. oktobrī lieta nodota Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, un 193. panta otrās daļas par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu.

Aizdomās turētais vīrietis laika posmā no 2019. gada 11. marta līdz 27. augustam iekļuva septiņos dažādos mājokļos Vecumnieku, Rundāles, Ozolnieku, Bauskas novadā un nozaga skaidru naudu, vērtslietas un bankas maksājumu kartes. Cietušajām personām kopumā nodarīti materiālie zaudējumi 6042 eiro apmērā. Vēlāk daļu no nozagtajām mantām likumsargi atdeva cietušajām personām.
Valsts policija vērš uzmanību, ka visos gadījumos garnadzis mājokļos iekļuvis, atverot logus vai balkona durvis, turklāt dažos gadījumos viņš ir rīkojies arī diezgan radoši, proti, atstutējis dārza krēslu pie mājas sienas un iekļuvis ēkā, atverot veļas istabas logu, vai arī no blakus esošās mājas teritorijas paņēmis saliekamās kāpnes, ko izmantojis, lai iekļūtu ēkā pa otrā stāva virtuves logu. 

Savukārt no nozagtajām banku kartēm kopumā nelikumīgi noņemti 740 eiro, tāpēc Valsts policija vēlreiz atgādina, ka PIN koda glabāšana kopā ar bankas karti ir kā atvērts seifs – ikviens, kurš tai piekļūst, var to izmantot.
Par šādu noziegumu izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, skaidro D. Kalniņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vests

Vairāk neliek foto "policija meklē"?Jeb žulikiem arī personas datu aizsardzība?

pirms 29 dienām, 2020.10.28 14:47

Vietējās ziņas