Lūsēns un Brauns ar koncertu «Saulrieta dziesmas» sestdien priecēs baušķeniekus

Divi tautā iemīļoti latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns jūlijā pie klausītājiem dodas ar koncertu «Saulrieta dziesmas», kurā uzstājas arī populārie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova. Bauskas pilskalna estrādē koncerts notiks sestdien, 25. jūlijā, portālu informēja pasākuma rīkotāja «Producentu grupa 7» pārstāve Maija Tālberga.

Abi skaņas meistari atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

«Šeit nav nekāda izrādīšanās vai konkurence – kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība ir kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā,» teic komponists Mārtiņš Brauns un, priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, piebilst: «Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un tas dod mums otro elpu.»

Savukārt Jānis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: «Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brīži iedvesmo un rada sajūtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...»


Skatuves scenogrāfijā izmantoti «dzīvās uguns» elementi un divi «gaismas koki», kas pietuvina skatītājus dabas ritmiem un noskaņās paspilgtina saulrieta tēmu.

Ar paveikto gandarīts ir arī koncertu producents Aigars Dinsbergs. «Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma... Sajūta, ka atkal varam būt kopā ar šādiem izciliem mūziķiem un mūsu klausītājiem klātienē, ir neaprakstāma. Ir tik patīkami vērot smaidīgas sejas, dzirdēt aplausus, līdzdziedāšanu un atkal piedzīvot stāvovācijas. Esmu cerīgi noskaņots un ļoti gaidu tikšanos nākamajos koncertos,» pēc pirmā sarīkojuma, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Ikšķiles estrādē, savas sajūtas pauž A. Dinsbergs.

Par koncertu norises vietām izvēlētas skaistās Latvijas brīvdabas estrādes ar ainaviskiem dabas skatiem. Bauskas pilskalna estrādē koncerts izskanēs sestdien, 25. jūlijā. Pasākumi plānoti visu vasaru – līdz pat augusta beigām, un to sākums noteikts pulksten deviņos vakarā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas