Luterāņi Jaunsaulē atjauno baznīcas torni, svin Mātes dienu un draudzes mācītāja jubileju 2

Jaunsaules evaņģēliski luteriskajā baznīcā vakar, 12. maijā, Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons iesvētīja dievnama torni, kam ir veikta konservācija.

Pateicības dievkalpojumu vadīja bīskaps, Jaunsaules draudzes mācītājs Jānis Tālums un Bauskas iecirkņa prāvests Rolands Radziņš. Pēc tam draudzes locekļi un ciemiņi mācītāju Tālumu sveica 60. dzimšanas dienā.

Hanss Martins Jensens pateicās draudzei, ziedotājiem un meistariem par dievnama torņa konservāciju. Liepājas diecēzes bīskaps Jaunsaules dievnamu apmeklēja pirmo reizi. Viņš sacīja: «Man bija prieks, iebraucot Jaunsaulē, caur koku galotnēm ieraudzīt krustu, kad baznīca un tornis vēl neatklājās skatienam. Mēs neslēpjam to, ka ticam Dievam un Viņu mīlam, tāpēc krusts ir jebkura dievnama augstākais punkts. Lai pasaules gaišums apmirdz šo apkārtni un lai cilvēki šo gaismu ierauga! Jāņa evaņģēlija 8. nodaļas 12. pantā Jēzus saka: «Es esmu pasaules gaisma; kas seko man, tas patiesi nestaigās tumsībā, bet tam būs dzīvības gaisma!»»

Baznīcas torņa konservācijai nepieciešamo summu veido draudzes ziedojumi un  Valsts kultūrkapitāla fonda un Zemgales plānošanas reģiona projektu konkursos iegūtais finansējums.

Dievnamā ir jauni soli, kas izgatavoti pēc vēsturiskās fotogrāfijās redzamajiem paraugiem. Pašu spēkiem draudze atjaunojusi grīdas betona segumu, izremontējusi sakristeju. Tajā bērni izveidojuši tematisku sienas gleznojumu.

Mācītājs Jānis Tālums atklāj, ka Jaunsaules luterāņu draudzē ir 30 locekļu, jo ciems ir ļoti mazs. Draudzē ir palikuši tie, kuriem mīļa šī vieta un baznīca. Labāk, lai ir maza un darbīga, nevis liela, bet rutīnā ieslīgusi draudze, spriež garīdznieks.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

P

Diez,kā mācitājiem patika visi lielceļi, kas ved uz baznīcu?Es par sevi;ja būt normāls,grats nevis akmeņu ceļš,es būtu 31. baznīcas loceklis.Piemirsu-uz krogziņu līzdzens ceļš,uz baznīcu grubuļains,vai otrādi.

pirms gada, 2019.05.13 12:48

Lasītāja

Vai tad mācītājs pie Latvijas ceļiem vainīgs? Rakstīt vajag nebeidzamā plūsmā uz "Latvijas Valsts ceļu" kantori, vēl arī Bauskas domei

pirms gada, 2019.05.14 10:23

Vietējās ziņas