Mācās izprast sarežģīto pasauli 9

Bauskas sākumskola ir vienīgā mūsu četros novados, kas ceturtdien, 1. oktobrī, iesaistījās starptautiskajā akcijā «Pasaules lielākā stunda».

Nodarbību, kuru 4.a klases audzēkņiem vadīja 5.b klases skolēni, vēroja arī «Bauskas Dzīve». Stundas tēma sākumklašu audzēkņiem bija ļoti grūta. Tajā tika runāts par UNESCO un tās izvirzītajiem septiņiem globālās ilgtspējīgas attīstības mērķiem.
 
«Bija sarežģīti, daudzus vārdus nesapratām, bet tas arī ir interesanti. Tagad būs jāmeklē, ko šīs lietas nozīmē,» pēc stundas «Bauskas Dzīvei» atzina 4. klases skolniece Marta Tērauda. Viņai piebalsoja Una Saukuma, skaidrojot, ka pasaulē esot tik daudz sarežģītu lietu, tādēļ ir labi, ka par tām pastāsta.

Patrīcija Mincenberga, 5.b klases skolniece, atzina, stundas tēma bijusi sarežģīta. Tādēļ pirms tam daudz domāts, kā par tādām nopietnām lietām pastāstīt jaunāko klašu audzēkņiem. Skolēni gatavoja plakātus, kur terminus un svešvārdus centās izskaidrot pēc iespējas vienkāršāk.

Sadaloties grupiņās, 4. un 5. klases bērni kopīgi sprieda, kā pasaulē izpaužas nabadzība un nevienlīdzība, kāpēc pastāv bads, kādēļ svarīgs ir veselīgs dzīvesveids. Bērni runāja par mieru un taisnīgumu, dzimumu līdztiesību, meklēja atjaunojamās enerģijas avotus pasaulē un Latvijā, sprieda par ilgtspējīgām pilsētām un Latvijas lauku vidi, nepieciešamību aizsargāt planētu, saudzēt tās dabas bagātības.

Sākumskolas sociālo zinību skolotāja Solvita Lauzēja piekrīt, tēma bijusi grūta. Tādēļ ar piektklasniekiem trīs stundas gatavojušies, lai paši saprastu, par ko runā. Domāts arī, kā to pastāstīt ceturtās klases skolēniem. «Bērniem jādod iespēja dzirdēt, uzzināt, cik sarežģīta ir pasaule, kādas globālās problēmas nākas risināt pieaugušajiem. Tādējādi cenšamies viņus izglītot par sociāli atbildīgiem pilsoņiem,» tā S. Lauzēja.

«Pasaules lielākās stundas» laikā skolēni visā pasaulē ne tikai kopīgi izglītojas un iepazīst globālos izaicinājumus, bet arī piedāvā savus padomus ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Izglītības akcijas mērķis ir vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai mācītos un līdzdarbotos ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Šī akcija pasaulē notiek no 28. septembra līdz 4. oktobrim.

Pēc šīs akcijas dalībvalstu skolu stundu plānus apkopos, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija tos publicēs, lai varētu izmantot arī citas skolas Latvijā. Desmit labākos plānus tulkos angļu valodā un nosūtīs starptautiskajiem koordinatoriem publicēšanai akcijas mājaslapā. «Pasaules lielāko mācību stundu» Latvijā atbalsta un koordinē Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Zinu

Nu kā var apgalvot, ka tikai sākumskola iesaistījās šajā akcijā. Bauskas pamatskolā šorīt v i s ā s klasēs notika ,,Pasaules lielākā stunda". Vai vispār pastāv kaut kāda žurnālista atbildība?

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 20:53

nu ja

Pa kaktiem pēc sava prāta var rīkot pasaules lielāko, pasaules mazāko utt stundu. Bet šis ir teksts par oficiālo projektu, kuru organizē un atbalsta UNESCO. Un Bauskas pamatskola aizmirsusi, nav iedomājusies vai sazin vēl kādēļ nav šajā akcijā pieteikusies. Ētika atbildības sajūta izpaliek šī komentāra autorei/am

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 21:18

Fakts

Par ētiku droši vien vajadzētu padomāt gan. Saprotu, ka kļūdīties ir cilvēcīgi. Visi jau vien cilvēki esam. Bet ja to kļūdu mūsu avīzītē ir tik daudz....Skumji.

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 21:40

Ministrija

http://www.izm.gov.lv/images/aktualitates/2015/karte.pdf

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 23:01

...

http://www.izm.gov.lv/lv/aktualitates/1328-pasaules-lielaka-macibu-stunda-50-skolas-ari-latvija.

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 21:03

nure

Kartē skaidri redzams, kuras skolas oficiāli piedalās šajā projektā. Tās, kuras darbojas uz savu galvu, nu sorry...

pirms 5 gadiem, 2015.10.02 07:48

ralfs kor,nenkovs 5b klases skolnieks

tas tiešām bija grūti ,bet tas bija to vērts jo es par to dabūju 10 balles

pirms 5 gadiem, 2015.10.03 14:38

no tās malas

Projekti. projekti.... Akcijas. akcijas...
Vai tiešām te daži domā, ka bez projektiem un akcijām vairs nepastāv nekas? Bieži vien tādas pašas nodarbošanās, lai gan bez reklamēšanās, spēj būt vērtīgākas.

pirms 5 gadiem, 2015.10.04 13:16

aste

Nu kā nav kauna!Bērni darbojas un labi,ko var ņemties tie skaudīgie učiki?

pirms 5 gadiem, 2015.10.04 19:26

Vietējās ziņas