Mācību gadu noslēdz ar velobraucienu

Spītējot lietum, Bauskas sākumskolas audzēkņi, arī pedagogi otrdien, 26. maijā, mācību gadu noslēdza ar dažādām sportiskām aktivitātēm.

Pirmklasnieki devās savā pirmajā pārgājienā, mērojot pāris kilometrus gar Mūsas un Mēmeles krastiem. Nedaudz vecākus skolēnus autobuss nogādāja uz Rundāles novadu. Nonākuši Mežotnes pilskalnā, viņi pa gājēju tiltiņu šķērsoja Lielupi. Pēc pabūšanas Mežotnes pils parkā ar autobusiem viņi atgriezās Bauskā. Visnopietnākais pārbaudījums laika apstākļu nelutinātajā dienā bija skolas vecāko klašu audzēkņiem. Ar velosipēdiem viņi devās braucienā uz Vecsaules pusi.

Par iespēju doties velobraucienā, spītējot lietum, skolasbērni bija priecīgi. 5.c klases puikas Kārlis Kreitiņš un Renārs Trīdenbergs portālam apliecināja, ka no lietus viņi nebaidās. Tam jābūt iespaidīgam piedzīvojumam, ko īpašu vērtīs policijas eskorta pavadījums. Puiši vēl piebilda, ka ar velosipēdiem viņi vasarā noteikti daudz stūrēs, jo tas ir ērts pārvietošanās līdzeklis Bauskā. Klasesbiedrs Rūdolfs Saukums atgādināja, ka braucienos noteikti jālieto aizsargķivere. Viņam tā nopirkta, Rūdolfs ķiveres iesaka iegādāties visiem klasesbiedriem.

Skolas direktore Linuta Ģerģe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šogad vairs mācībām īsti laika neatliks. Šonedēļ vairāki kolektīvi darbosies mēģinājumos, gatavojoties novada skolēnu dziesmu un deju svētkiem. Tādēļ sportiskām aktivitātēm atvēlēta vienīgā tām iespējamā diena. Skolēniem šajā dienā būs iespēja pilnvērtīgi demonstrēt «Latvijas Mobilā telefona» (LMT) akcijā «LMT Latvijai» iegūtā finansējuma – 2000 eiro – izlietojumu.

Biedrības «Bauskas sākumskolas padome» valdes priekšsēdētāja Linda Tijone pastāstīja, ka par šo naudu pie skolas uzstādītas jaunas velonovietnes, nopirktas 200 atstarojošās vestes un 25 ķiveres, sagādāti arī divi jauni velosipēdi. Skolēni mācījušies satiksmes noteikumus, 60 pusaudžiem tagad ir velosipēda vadītāja apliecības. Par akcijā iegūtā finansējuma godprātīgu izlietojumu otrdien pārliecinājās arī LMT biznesa klientu centra «Jelgava» vadītāja Agnese Lūkina.

L. Tijone «Bauskas Dzīvei» piebilda, ka biedrība turpina aktīvi izstrādāt un pieteikt konkursiem jaunus projektus. Šogad gūts finansējums tautas tērpu iegādei skolas kolektīviem. Valsts kultūrkapitāla fonda un Zemgales plānošanas reģiona konkursa ««Latvijas Valsts mežu» finansētās Zemgales kultūras programmas 2015» biedrība ieguvusi 500 eiro projekta «Rakstu rakstiem izspēlēju tautas dziesmu vācelīti» īstenošanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas