Mācību iestādes apkalpojošie ēdināšanas uzņēmumi – piespiedu dīkstāvē 2

Mācību pārtraukums skolās vīrusa «Covid-19» slimības izplatīšanās ierobežošanai radikāli maina ēdināšanas uzņēmumu ikdienu. Piespiedu dīkstāve daudziem liek meklēt individuālus risinājumus.

Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolā ēdināšanas pakalpojumu nodrošina uzņēmums SIA «Kommats». «Bauskas Dzīve» jautāja tā vadītājai Anitai Leitlantei, ko pašreizējā situācija nozīmē viņas uzņēmumam.

A.Leitlante komentē: «Sajūta ļoti neierasta un nepatīkama. Uzņēmumā strādā lielākoties ilggadēji darbinieki, kopā apēsts vai puds sāls. Bez finansiālās puses ir arī morāli ētiskā, – lai kādas nebūtu grūtības, gribas saglabāt lietišķas un savstarpējā cieņā balstītas attiecības. Protams, valsts atbalsts būs vajadzīgs daudziem uzņēmumiem, kas strādā apkalpošanas nozarē. Kā uzņēmēja gribu ticēt, ka valdība pildīs savu solījumu un palīdzēs. Pašvaldību rocība jau arī nav bezgalīga. Ļoti iespējams, ka būs nepieciešams aizdevums, bet tas nozīmē jaunas kredītsaistības nākotnē. Atklāti sakot, patlaban vēl ir liela neziņa, bet risinājums jāmeklē nekavējoties, jo cilvēku ikdienas vajadzības nevar atlikt «uz labākiem laikiem».»

Līdzās darbam skolā uzņēmums līdz šim nodrošinājis arī galda klājumus dažādām svinībām un viesībām. Šī opcija izpaliek. Bijis pasūtījums nelielam bēru galdam, ievērojuši, protams, visus dezinfekcijas līdzekļu lietošanas noteikumus. Taču finanšu situāciju šie pasūtījumi būtiski nemainīšot.

«Neatceros savā mūžā, ka Rundāles pils būtu ilgstoši bijusi slēgta apmeklētājiem. Nu tas ir noticis, un tūristu plūsma, kas šeit ieradās vai no visas pasaules, ir apstājusies,» teic A. Leitlante.
Vispārējā kontekstā viņa pauž nožēlu par tiem tautiešiem, kam ar valsts atbalstu bija iespēja atgriezties no ārzemēm mājās, bet pateicības vietā iznākot sastapties ar dažu bezatbildīgu rīcību. Uzņēmēja ļoti vēlētos, lai Rundāles novada ļaudis šī slimība neskartu.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas