Mācīsies godināt izcilos novadniekus 1

Pedagogi no mūsu četriem novadiem, kā arī citiem Latvijas reģioniem otrdien, 17. martā, strādās literāri metodiskā pieredzes konferencē, portālu informē pasākuma organizatore, Bauskas un Rundāles novada latviešu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Vija Cerusa.

«Reiz kādā seminārā Latgalē dzirdēju pārmetumus, ka mēs pārāk maz zinām par latgaliešu kultūras darbiniekiem. Izskanēja aicinājums skolās pa viņiem mācīt vairāk. Tajā brīdī nodomāju, ka labāka situācija nav arī pie mums Zemgalē. Tas mani rosināja sagatavot šo pieredzes konferenci,» tā par ieceri «Bauskas Dzīvei» stāsta V. Cerusa.

Konferencē paredzēta plaša darba kārtība. Par literāro novadpētniecību Dobelē stāstīs Dobeles Valsts ģimnāzijas skolotāja Vēsma Rone. Annas Brigaderes pamatskolas skolotāja Maija Klāsupa iepazīstinās ar mācību un audzināšanas darbā izmantotajām metodēm, izzinot Annas Brigaderes personības un literārā mantojuma vērtības. A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja Daina Vancāne runās par Andreja Upīša literārā mantojuma iepazīšanu Skrīveru novadā.

Ziņojumus sagatavojuši arī Bauskas novada pārstāvji. Skolotāja Linda Krūmiņa stāstīs par rakstnieka Jāņa Sarmas piemiņas saglabāšana Vecsaules pamatskolā, Bauskas muzeja speciāliste Signe Samsone iepazīstinās ar kultūrizglītības darbu V. Plūdoņa muzejā «Lejenieki». Par savu pieredzi, organizējot dzejniekam un skolotājam Ziedonim Purvam veltītu dzejas pēcpusdienu, stāstīs Īslīces vidusskolas pasniedzēja Ineta Rozentāle. Savukārt Uzvaras vidusskolas skolotāja Ilze Ērgle dalīsies pieredzē, kā Bauskas novadā tiek glabāta Andreja Jesena piemiņa.

Uz tikšanos ar pedagogiem solījusi ierasties rakstniece Inguna Bauere. Konferences dalībnieki varēs apskatīt Bauskas novada skolotāju sagatavotos materiālus par novadniekiem. Bauskas Valsts ģimnāzijā šajā dienā gaida ierodamies latviešu valodas un literatūras skolotājus no Aizkraukles, Kuldīgas, Skrundas un Dobeles novada.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

domāju,ka

mūspusē par latgaliešu kultūru zināt varētu Auzāns - kā nekā dēlietis no tāspuses

pirms 5 gadiem, 2015.03.15 18:28

Vietējās ziņas