Madrigālu komēdijas "L’Amfiparnaso" fragmentu jaunuzvedumā piedalīsies Bauskas pils seno deju grupa "Galms"

Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2020" laikā 5.septembrī plkst.19 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā (RKTMC) "Mazā ģilde" notiks itāļu komponista Oracio Veki (1550 – 1605) madrigālu komēdijas "L'Amfiparnaso" fragmentu jaunuzvedums, kurā piedalīsies arī Bauskas pils seno deju grupa "Galms".

Kā pavēstīja "Mazās ģildes"pārstāve Elīna Čipāne, jaunuzvedumā piedalīsies senās mūzikas izpildītāji – RKTMC "Mazā ģilde" senās mūzikas ansamblis "Ludus", Latvijas Universitātes senās mūzikas ansamblis "Canto", Bauskas pils seno deju grupa "Galms" un aktrise Anta Eņģele, kas iejutīsies stāstnieka lomā.

Čipāne skaidroja, ka madrigālu komēdija ir žanrs, kas pastāvējis Itālijā neilgu laika sprīdi – aptuveni divdesmit gadus pirms agrīnās operas pirmsākumiem. Mūzikas vēsturē tiek minēti tikai četri šī virziena autori itāļu komponisti Alesandro Strindžo, Adriano Bankjērī, Džovanni Kroče un Veki, kurš ar savu darbu "L'Amfiparnaso", kas no itāļu valodas tulkojams kā "Parnasa [kalna] pakājē", ir atzīts par šī žanra meistardarbu.

Ieeja pasākumā ir bez maksas – personalizētās sēdvietās ar iepriekšēju pieteikšanos un reģistrāciju, sekojot saitei "ej.uz/LAmfiparnaso".


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas