Mainīs ielu nosaukumus Janeikās, Jauncodē un Bērzkalnos; gaida iedzīvotāju ierosinājumus 19

Bauskas novada dome aicina iedzīvotājus sniegt priekšlikumus ielu nosaukumu maiņai Janeikās, Jauncodē un Bērzkalnos. Ielu nosaukumi maināmi sakarā ar gada sākumā pieņemto lēmumu par jaunajām Bauskas pilsētas robežām.

Tā kā vairāku ielu nosaukumi pilsētas paplašinātajā teritorijā ir vienādi, nepieciešams izvēlēties citus. Visvairāk nosaukumu jāmaina ielām Janeiku ciemā – Cerību, Ķiršu, Pļavu, Rožu, Torņa un Zemgales. Savukārt Jauncodē jāmaina nosaukumi Lauku un Upes ielai, bet Bērzkalnos – Pīlādžu ielai.

Domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina skaidro, ka ielu nosaukumi tiek mainīti tām ielām, kurās ir mazāk īpašumu. Ja īpašumu skaits ir līdzvērtīgs, tiek ņemts vērā deklarēto personu skaits, tādējādi ielu nosaukumu maiņa skars iespējami mazāk iedzīvotāju. Ja saņemto variantu būs daudz, iedzīvotāji atkārtoti tiks aicināti piedalīties aptaujā, kurā jau vajadzēs balsot un izvēlēties vienu ielas nosaukumu starp vairākiem.

Anketa aizpildīšanai pieejama domes mājaslapā un Bauskas novada pašvaldības profilā sociālajā vietnē «Facebook». Taču savus priekšlikumus ielu nosaukumu maiņai iedzīvotāji var iesūtīt arī uz elektroniskā pasta adresi:planojums@bauska.lv, kā arī paust mutiski, zvanot – 63963972. Iedzīvotāju priekšlikumi par jaunajiem ielu nosaukumiem iesniedzami līdz 2020. gada 13. jūlijam.

Iepazīstoties ar elektroniski aizpildāmo anketu, redzams, ka priekšlikumu iesniedzējam nav jānorāda dati par sevi, un to var darīt jebkurš, kas prot rakstīt latviski. Kā paskaidroja I. Šomina, elektroniskajai anketai nav paredzēti nekādi ierobežojumi attiecībā uz iesniegšanas reižu skaitu.

«Bauskas Dzīve», aptaujājot satiktos iedzīvotājus Janeikās, centās noskaidrot, kādi priekšlikumi jaunajiem ielu nosaukumiem viņiem ir padomā. Zemgales ielas 10 īpašniece Meta Puriņa atzina, ka viņai nekas nav zināms par ielas nosaukuma maiņu; nekādu paziņojumu neesot saņēmusi. «Pat «viena tante teica» līmenī neko neesmu dzirdējusi. Bet, ja pašvaldība nomainīs īpašumam «šilti» un nokārtos citus finansiālos izdevumus, kas būs saistīti ar nosaukuma maiņu, lai raksta, kādu grib. Adreses plāksne vien izmaksā ap 20 eiro,» pauda  M. Puriņa.

Cerību ielas iedzīvotāja Irēna Kaimiņa sacīja, ka kaut kur lasījusi ziņu par ielas nosaukuma maiņu, taču par jauno vēl nav domājusi. Viņa atzina, ka pie ielas nosaukuma bijis pierasts, žēl, ka jāmaina. «Tas skars mūs arī finansiāli – Zemesgrāmatas un plāksnītes izmaksas. Vai pašvaldība samaksās?» bažījās īpašniece.

Cerību ielas 5a īpašniece Dzintra Lasmane - Fiksa neslēpa pārsteigumu par ielas nosaukuma maiņu. «Kurš atvaļinājuma laikā meklēs ziņas domes mājas lapā?!  Dzīvojam pa dārzu. Manuprāt, ja kaut kas saistīts ar manu īpašumu, informācija jāsaņem tieši. Paziņojums par īpašuma nodokli parasti mani sasniedz personīgi,» sacīja D. Lasmane - Fiksa.

Ieva Šomina pastāstīja, ka līdz 3. jūlijam saņemti pavisam 33 priekšlikumi, tostarp apmēram 20 par katras ielas nosaukumiem arī Janeikās. Pašvaldība saņēmusi vienu kolektīvu priekšlikumu no Upes ielas iedzīvotājiem Jauncodē. Tur īpašnieki ir vienojušies par vienotu ieteikumu nosaukumam – Laivu iela. I. Šomina atzina, ka tas ir labs piemērs, kā rīkoties, lai jaunais nosaukums būtu pieņemams pašiem ielas iemītniekiem.

I. Šomina paskaidroja, ka plākšņu nomaiņu pie īpašumiem pēc ielu nosaukumu maiņas pašvaldība veiks par saviem līdzekļiem. Savukārt izmaiņas Zemesgrāmatā notiks automātiski, īpašniekam neko nemaksājot. Izņēmumi būs gadījumos, ja īpašnieks vēlēsies saņemt dokumentu uz rokas papīra formā, tad tas izmaksās 7 eiro. Tā kā  Zemesgrāmatas akts papīra formā īpašniekam vairs nav obligāts, pašvaldība to nekompensēs.

Speciāliste pastāstīja, ka saistībā ar ciemu teritoriju iekļaušanu pilsētā, pavisam pašvaldībai jāprecizē adreses1087 īpašuma vienībām To skaitā ietilpst arī īpašumi, kam adresē mainās tikai pagasta nosaukums uz – Bauska. Tiek precizētas adreses arī īpašumiem, kuriem adresē bija māju, nevis ielas nosaukums, tādu pavisam ir 227. Savukārt ielu nosaukuma maiņa skārusi 221 īpašumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Negantais trusis

Kad paaugstinās NIN pieteikšu bada streiku pie domes.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.04 23:01

nu

kāda problēma, pielieciet priekšā - bez,, Bezcerību, Bezķiršu un tt........

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.04 23:19

Jurka

Mani pievienoja Bauskai,bet kāpēc adrese joprojām manas privātmājas nosaukums.bet ne ielas nosaukums. Šominas kundze,ja jau pievienojat Bauskai,tad kāpēc adresēs vēl joprojām privātmāju nosaukumi. Te jūs, es uzskatu tēlojat,ka notiek darbs,bet īstenībā notiek tautas muļķošana,jo kā var nebūt īpašumam Bauskas pilsētā ielas nosaukums,ielas apgaismojums, sētnieka pakalpojuma,atkritumu izvešana no mājas vārtiņiem. Šominas kundze vai tiešām tā nav jūsu bezatbildīgā rīcība?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.04 23:23

Tiešām

Nezinu nevienu pilsētu Latvijā,kur būtu nevis ielas nosaukums adresē,bet mājas nosaukums!!! Šominas kundze -Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja/Head of PR department uzņēmumā Bauskas novada pašvaldība,nosauciet vēl kādu pilsētu Latvijā,kur adrese ir mājas nosaukums,bet ne iela!!! Bet jums jau nav svarīgs tautas viedoklis,visi jau tāpat nebūs apmierināti,tamdēļ kāpēc vajadzīga aptauja-Vaicājot, kālab netika rīkota sabiedriskā apspriešana, liedzot iespēju pilsētas un novada iedzīvotājiem izteikties par izstrādāto identitāti, I. Šomina norādīja, ka ir dažādi veidi, kā nonākt pie gala rezultāta. «Bauskas novada pašvaldība izvēlējās šo darbu uzticēt speciālistiem ārpakalpojumā. Gala rezultāts nekad nebūs tāds, kas patiktu pilnīgi visiem,» uzskata I. Šomina., Jautājums Šominai kāpēc tagad ir vajadzīgs šis ,,teātris,,???

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 01:56

Jurkam

Tev taču privātmājai tik skaists nosaukums, kas noteikti atsvaidzinās pašreizējo Bauskas pelēcību šajā ziņā...

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 10:28

tvists

Pareizi, labais bizness! Jātaisa jauni uzraksti, plāksnītes, bet pēc reformas jau jaudīgāk ar uzrakstiem, ceļa rādītājiem, veidlapām, zīmogiem, spiedogiem, kantoru un kabinetu nosaukuma plāksnēm.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 07:28

Raimonds

Varbūt tos nosaukumus mainām vienā vietā -Bauskā, nevis trīs vietās Janeikās , Jauncodē un Bērzkalnos?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 11:10

Nu ja

Varbūt piešķiriet beidzot ielu Berzkalnos , tur kur ir viesunams , un tas daudzivoklu mājas? Savadak bez ielas sanak, lai reģistrētu elektroniski savu dzivessvietu tad tas ir ists murgs, un kur nu vēl ar kurjeriem vienoties ????

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 12:01

šomim

Pasakiet godīgi, vai jums kāds liek to darīt? Ja pašiem nav mugurkaula, tad tā arī pasakiet. ja iedzīvotāji nevēlās, tad kam tad jūs kalpojiet?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 12:09

varētu vilkt paralēles

"Bērzkalni", "Janeikas", "Jauncode"- zudīs šie nosaukumi, zudīs identitāte, piederība, visi paliks par baušķiniekiem. Varētu jau žēloties prezidentam, Satversmes tiesai, jo arī novadu apvienošanā šis ir viens no argumentiem, bet tā kā neviena amata vieta netiek zaudēta, izskatās iztiksim....

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 14:41

ip

Paskatieties rīt,pirmdien, kā mainīsies komentāriem plusi un mīnusi,tad,kad Šomina un viņas domes darba biedri ieradīsies darbā un sāks no darba datoriem darboties....kopskats būs tāds,ka visi ļoti apmierināti ar Domes un Šominas darbu.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 16:10

Kaktulūris

Jā,kad atnāks pirmdien mūsu iestādes galvenais intrigants,noteikti ieceps pāris savāktas ziņas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 18:23

xxx

kārtējais sviests- vajadzēja taču par katru cenu pievienot tos mazdārziņus Bauskai- nu nevarēja iztikt bez papildus naudas diži novada deputātiņi. 2014 gadā nopirku dārzu, tiešām samaksāju tos 20 euro par plāksni pie dārza mājiņas ar ielas nosaukumu un nr, tagad atkal ņešu 20 euro un pirkšu jaunu plāksni
šitos visus pārreģistrācijas izevumus Jums- deputāti- vajadzētu likt nosegt no saviem ienākumiem. Jīusu ņirgāšanās par iedzīvotājiem ir nepārspējama.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.05 19:41

Jurkam

Tiek precizētas adreses arī īpašumiem, kuriem adresē bija māju, nevis ielas nosaukums, tādu pavisam ir 227

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.06 10:41

baušķeniece

prezidentam arī nav jēga žēloties. Tas tik runā par kopienām Latvijā, ko nekādi nevaru saprast, kas tas tāds domāts ?
Un ja Janeikās ir Rožu viena māja, jo ielas tur nav, bet māja, tad lai maina nosaukumu. Bet Rožu iela
mazdārziņos ir liela ar daudz īpašniekiem un tad tā Rožu ielas nosaukums lai paliek bez izmaiņām.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.06 12:45

Tauta

Tas ir pārāk vienkārši,mums ir jārada iespaids,ka strādājam,veicam aptaujas,tas nekas,ka beigās izdarīsim,kā sākumā bijām nolēmuši,bet prcess,par to jau mums algu maksā.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.06 14:29

tautai

Izbeidz, tauta! Priekš tam jau ir vara un valdība, lai tas bars (visa tauta')tā nedarītu, kā ienāk prātā, bet gan tā , lai ir kaut kāda jēga. Vai tad tā ir jēga, ja 26 rajonu vietā nāca vairāk par simts, ja vairākkārtēji pacēla nodokļus, kas tautai jāmaksā par savu darbu un arī savu mantu, lai šiem neskaitāmajiem priekšniekiem, izpilddirektoriem, viņu vietniekiem, visādu attiecību speciālistiem , locekļiem, bez kuriem jau nu vispār neko un nekā, samaksātu algas 5 un vairāk reizes LIELĀKAS kā tas bija rajonu priekšniekiem, vietniekiem un tā tālāk. Vai to tā grib visa tauta vai TIKAI TĀ TAUTAS DAĻA , KURA ŠODIEN AIZPILDA ŠOS VAJADZĪGOS, DAĻĒJI VAJADZĪGOS UN VISPĀR NEVAJADZĪGOS AMATUS 119 ŠODIENAS RAJONOS, KO SAUC PAR NOVADIEM ?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.07 11:33

Upes iela - Laivu iela?

Pašvaldība saņēmusi vienu kolektīvu priekšlikumu no Upes ielas iedzīvotājiem Jauncodē.
Itkā es tur dzīvoju , bet par šito pirmo reizi dzirdēju tikai 04.09.2020.
Varbūt tomēr ir vērts izraut galvas no tumšā gala un saprast kā sazināties ar iedzīvotājiem?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.05 11:09

Vietējās ziņas