Mainīsies autobusu biļešu cenas 3

Valstī no 1. septembra sākta sabiedriskā transporta braukšanas tarifu vienādošana. Pirmās pārmaiņas plānotas vairākos novados Zemgalē, arī bijušā Bauskas rajona teritorijā.

Valsts SIA «Autotransporta direkcija» komunikācijas speciāliste Zane Plone skaidro, ka autobusa biļetes cena būs atkarīga no pasažieru mērotā attāluma. Patlaban Latvijas reģionos tarifi ir krasi atšķirīgi, tādēļ, vienādojot braukšanas maksu, būs posmi, kuros cena paliks nemainīga, samazināsies vai nedaudz palielināsies.

SIA «Aips» valdes loceklis Uldis Kolužs portālam paskaidroja, ka jaunais cenu veidošanas mehānisms ir ļoti sarežģīts. Tā pamatprincips  –, mērojot lielāku attālumu, biļetes cena samazināsies. Taču, braucot no Bauskas, minimālā maksa līdz pirmajai pieturai jebkurā virzienā būs 50 centu līdzšinējo 45 centu vietā. Mērojot lielāku attālumu, iespējama braukšanas maksas samazināšana. Piemēram, braucot no Bauskas caur Stelpi uz Vecumniekiem līdzšinējo 2,50 eiro vietā būs jāmaksā tikai 2,25 eiro. «Neiedziļinoties detaļās, iesaku sagatavot papildu piecus centus,» skaidro U. Kolužs.

Z. Plone piebilst, ka pašlaik reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos ir 24 dažādi braukšanas tarifi un atšķirīgi biļešu cenu noteikšanas principi. Esošie tarifi atšķiras ne tikai reģionālās nozīmes pārvadātāju vidū, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās. Šāda kārtība nav efektīva un ilgtspējīga, jo tā ir sarežģīta ne tikai pakalpojumu sniedzējiem, bet arī nevienlīdzīga pasažieriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

eddzs

stulbumam nau robezu... pa katru santimu nemas

pirms 5 gadiem, 2015.08.31 20:42

Vietējās ziņas