Maizi un kūpinājumus pērk vislabāk 2

Kārtējā mājražotāju tirdziņā Bauskas veikalā «Top!» pircējus gaidīja piektdien, 6. martā. «Bauskas Dzīve» te ieradās pēcpusdienā un konstatēja, ka dažiem tirgotājiem preču krājumi bija krietni patukšoti.

Ilze Pridāne, Tērvetē ceptās maizes tirgotāja, stāsta, ka no trim atvestajiem lielajiem klaipiem divi jau iztirgoti. Līdz vakaram cerības pārdot visu maizīti. Pircēji vispirms izpirkuši baltmaizi, daudzi mājās aiznesuši rupjmaizi ar ķiplokiem. «Tomēr tirdzniecība varēja ritēt raitāk. Laikam naudas cilvēkiem nemaz tik daudz nav,» spriež maizes pārdevēja.  

Iznākusi no lielveikala zāles, pie mājražotājiem piestāj Anita Bērziņa no Bērzkalniem. Viņa neslēpj, ka lielveikalā piedāvājums ir daudzveidīgs, tomēr mājražotāju tirdziņa produktiem garām paiet nevar: «Te tomēr ir citādākas preces, tās nav piesātinātas ar ķīmiju, dabiskas, augstas kvalitātes. Šajā tirdziņā neesmu pirmo reizi. Šoreiz noskatīju zemnieku saimniecības «Krišjāņi» sieru ar tomātiem un baziliku.»

Pārdevēja Jolanta Bumere «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka no «Krišjāņu» produkcijas vislielākā piekrišana ir pikantajam un ķiploku sieram. Lai arī pēcpusdienā vitrīna ir diezgan pilna, pārdevēja cer, ka vakarā, nākot no darba, cilvēki vēl kaut ko nopirks. 

Amatnieks Vitolds Ārmanis no Rundāles pagasta neslēpj, ka pārdots maz: «Pirms Ziemassvētkiem, kad tirgojos «Rimi», ar izgatavotā realizāciju biju apmierināts. Šeit tomēr pircēju plūsma ir mazāka. Labi, ka nav jāmaksā par tirdzniecības vietu. Tādējādi diena aizvadīta bez zaudējumiem.» Amatnieks novērojis, ka iedzīvotāji tomēr vispirms izvēlas pārtikas produktus: maizi un kūpinājumus. Kaut ko priekam un dvēselei iegādājas tad, ja atlikusi nauda.

Lielveikalā tirgojās arī Oskars Spalis no bišu dravas «Užiņi» Īslīces pagastā. Te bija Gailīšu pagasta iedzīvotāja Biruta Janočko ar konditorejas izstrādājumiem no «Buča beķereja». Nopērkami bija arī Jaunpilī tapuši gaļas izstrādājumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

yes

Biju..nopirku sieru, gaļu, maizi, dārgi un neteiktu, ka baigi garšīgi..Pus veikals ar koka karotēm, pārējais maz, bez izvēles..

pirms 5 gadiem, 2015.03.07 13:53

tomēr

Nu cik tad tos dēlīšus un karotes var pirkt, tas bizness nu ir garām.Un vispār tas tirdziņš ir stipri trūcīgs.

pirms 5 gadiem, 2015.03.07 19:52

Vietējās ziņas