Mājas kafejnīcu dienas vēl šodien Bauskas novadā – „Vaidelotēs”, „Upescelmiņos”, „Satekās”, „Rožmalās” un „Baltajā mājā” 1

Šajā piektdienā un sestdienā, 23. un 24. jūlijā, Bauskas novadā interesentus aicina "Mājas kafejnīcu dienas", informē Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja.
 
"Mājas kafejnīcu dienās" Latvijas novadu pagastos un ciemos aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru.

Piektdien un sestdien Bauskas novadā „Māju kafejnīcu” durvis ver apskates saimniecība „Vaidelotes” Codes pagastā, viesu nams „Upescelmiņi” Skaistkalnē, viesu nams „Satekas” Vecumnieku pagastā, atpūtas komplekss „Rožmalas” Ceraukstes pagastā un viesu nams „Baltā māja” Rundāles pagastā.

Katra saimniece izdomājusi ēdienu un izklaižu piedāvājumu, lai tas būtu Zemgalei un Kaucmindes mājturības skolas senajām tradīcijām atbilstīgs. „Vaidelotēs” Daira Jātniece būs parūpējusies, lai maltītē varētu iegādāties raušus, pīrāgus, auksto dārzeņu zupu, grūbu biezputru, miežu un zirņu putru, virteņus un citus īpašus ēdienus. Tāpat ir iespēja apskatīt saimniecību, paklausīties vietējo muzikantu sniegumā un vakarēt pie ugunskura.

Skaistkalnes „Upescelmiņos” Eleonora Maisaka izgudrojusi piedāvāt Latvijas-Lietuvas pierobežai raksturīgos kartupeļu ēdienus – vectēva kartupeļu pankūkas un kuģeli. Folkloras kopa „Tīrums” izklaidēs ar rotaļām, dziesmām, dančiem Leišmalītes tradīciju garā.

Viesu namā „Satekas” varēs cienāties ar zupu, kas vārīta uz ugunskura, ar plānajām pankūkām. Tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas, spēles, vakara muzicēšana pie ugunskura.

Atpūtas komplekss „Rožmalas” Ceraukstes pagastā piedāvā Kaucmindes ēdienus „Rožmalu” gaumē – dzirnavu receptes. Ēdienkartē, piemēram, reņģes, ceptas rupjmaizē; rupjmaizes uzputenis ar vaniļas krēma mērci. Ir iespēja apskatīt Ribbes dzirnavas, pieejama dzirnavās cepta maizīte.

Viesu namā „Baltā māja” Rundālē Ikertu ģimene piedāvā ekspozīcijā iepazīt Kaucmindes mājturības skolas vēsturi, kā arī apskatīt mini izstādi par Latvijas novadu tautastērpiem. Iespēja iegādāties ēdienus, kas gatavoti pēc receptēm no kaucmindiešu pavārgrāmatām, - piemēram, liellopa gaļas irbītes ar piedevām, melleņu zupa ar klimpām, buberts ar dzērveņu mērci.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andris

Nu Baltās mājas ēdieni ikdienā ir vnk nebaudāmi! Laikam paļaujas,ka Rundāles pils apmeklētāji,pusdieno 1x un vairs neatgriezīsies!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.24 10:45

Vietējās ziņas