Mājražotāju rokasgrāmatā – Codes saimnieču pieredze

Zemkopības ministrijā Rīgā pirmdien atvērta Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veidotā rokasgrāmata «Ceļvedis mājražošanā», kurā aprakstīta arī divu Bauskas novada ražotāju pieredze.

Izdevumā aprakstīta divu Codes pagasta mazo ražotņu veidošana un darbība, portālu informēja ilggadējā mājražotāju konsultante Raimonda Ribikauska. Tajā vēstīts par Ingas Celmas sierotavas «Celmi» un Ievas Dūmiņas vadītās «Dūmiņu vīna darītavas» tapšanu un darbību.

Jau vēstīts, ka abas saimniecības iekļautas R. Ribikauskas veidotajā gardēžu maršrutā «Baudi Bauskā», kuru jau divas sezonas regulāri izbrauc Latvijas un ārvalstu ceļotāju grupas.

Rokasgrāmatas tapšanā ar savām zināšanām piedalījušies Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti, informē LLKC pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis uzsver, ka mājražotāji ir ne tikai lauku ekonomiskais balsts, bet arī vides veidotāji un sabiedriskās aktivitātes uzturētāji. Tāpēc LLKC popularizē veiksmīgo mājražotāju pieredzi, lai iedvesmotu un atbalstītu citus mazos lauku uzņēmējus.

Rokasgrāmatas atvēršanā līdz ar I. Celmu savu pieredzi pieteica gaļas produktu mājražotāja no Jaunpils Anna Metla. Pēc informatīvā ievada notika mājražotāju gardumu degustācija.

Vairāk par mājražotāju rokasgrāmatu un Bauskas novada saimnieču pieredzi lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā trešdien, 14. janvārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas